Pogoda. Prognoza pogody na wtorek 3 grudnia 2019. Opady śniegu i deszczu marznącego. Możliwa gołoledź

Zgodnie z prognozami chłodny front atmosferyczny opuszcza powoli nasz kraj wędrując dalej na południe. Wraz z frontem na południe odsuwa się strefa przelotnych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Z rana opady możliwe jeszcze w pasie Polski południowej, na Dolnym Śląsku, Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. W wymienionych województwach do czynienia mieć możemy z opadami marznącymi, powodującymi gołoledź.

Minionej nocy, w wielu miejscach pomimo intensywnych opadów śniegu, biały puch nie utrzymał się do rana. Wszystko przez temperaturę powietrza, która jednak nie zdołała spaść na tyle, by śnieg nie stopniał. Tak jest choćby w Lublinie, gdzie w nocy mieliśmy do czynienia z pięknym, białym krajobrazem, a rano ze śniegu pozostało już tylko wspomnienie zalegające na szybach samochodu.

Wtorek nie poprawi tej sytuacji pogodowej. Wielbiciele białej zimy będą musieli jeszcze zaczekać. Pomimo możliwych, przelotnych opadów (również śniegu) temperatury nadal będą zbyt wysokie by śnieg utrzymał się na dłużej. Od 0-1 stopni na wschodzie i południowym wschodzie. 1-2 stopnie Celsjusza w centrum kraju. Do nawet 3-4 stopni na zachodzie kraju i nad morzem.

IMGW-PIB

Wciąż dokuczał będzie wiatr. W pierwszej części dnia mocniej wiało będzie na południowym wschodzie kraju. W porywach wiatr wiać może z prędkością 60km/h.

W drugiej części dnia strefa silniejszego wiatru dotrze nad północne regiony Polski. Wieczorem i w nocy nad morzem wiać może naprawdę mocno. Porywy wiatru przekroczyć mogą 80 km/h.

W godzinach popołudniowych spodziewamy się wkroczenia nad dzielnice północne kolejnej strefy opadów. Tym razem będą to opady ciągłe, związane z ciepłym frontem atmosferycznym. Po południu gdzieniegdzie na północy mogą jeszcze pojawiać się opady śniegu oraz opady mieszane powodujące gołoledź. Jednak z uwagi na ciepły charakter frontu opady szybko przekształcą się w sam deszcz, a strefie oddziaływania frontu zacznie robić się cieplej. O tym jednak w prognozie na noc z wtorku na środę.