Pogoda. Rekord ciepła na Antarktydzie. To nie są dobre informacje dla Świata

Wszystko wskazuje na to, że 6 lutego przyniósł rekord ciepła na Antarktydzie. Dane meteo zarejestrowane przez Argentyńską stację pogodową muszą zostać zweryfikowane przez Światową Organizację Meteorologiczną (WMO), jednak to tylko formalność. Mamy do czynienia z nowym rekordem temperatury na Antarktydzie.

6 lutego 2020 w stacji badawczej w mieście Esperanza temperatura wyniosła 18.3 stopnia Celsjusza. Tak wysoka temperatura na kontynencie kojarzącym się nam z zimą, lodem i pingwinami wygląda trochę jak sci-fiction, jednak nie jest aż tak źle. Otóż poprzedni rekord padł w roku 2015 i wynosił aż 17.5 stopnia ciepła.

Mimo wszystko tak wysokie temperatury na kontynencie, który ma w dużej mierze pokryty być lodem nie wróż Światu nic dobrego. Jak na pewno wiecie, my nie wchodzimy w światopoglądowe dyskusje o klimacie i wpływie człowieka na klimat. Jednak jedno jest pewne, klimat się ociepla. Padają kolejne rekordy temperatur. Kilka dni temu pisaliśmy o najcieplejszym styczniu w historii pomiarów. Wpis ten znajduje się poniżej.