Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Siarczysty mróz ustępuje. Odwilż wkroczyła do Polski we wtorek

Pogoda. Ocieplenie staje się faktem w Polsce. Spory obszar naszego kraju jest już w cieplejszym powietrzu polarno-morskim. Najwyższe wartości notowane są na zachodzie, natomiast najniższe na wschodzie. Taki podział w pogodzie utrzyma się do końca dnia.

Najchłodniej o poranku jest w Białymstoku, gdzie termometry wskazały -21,8, najcieplej natomiast w Legnicy 2,6°C.

Mapa synoptyczna na dzień 19 stycznia 2021 z godziny 6 czasu urzędowego. Źródło IMGW-PIB.

Poranne dane pomiarowe z wybranych stacji IMGW-PIB na obszarze Polski. Zaznacza się wyraźny podział na chłodniejszy wschód i cieplejszy zachód naszego kraju.

Strefa opadów na froncie okluzji ciepłej przemieszcza się w dalszym ciągu na wschód, przynosząc opady atmosferyczne. W chłodniejszej masie powietrza jest to głównie śnieg, ale na zachodzie obserwowane są miejscami opady marznące, które w kontakcie z wychłodzonym podłożem powodują gołoledź.

Z każdą godziną cieplejsze powietrze obejmować ma coraz większy obszar Polski. Najdłużej silny mróz utrzyma się na wschodzie, a najwyższe wartości na termometrach notowane mają być na zachodzie.

Prognozowana temperatura powietrza na godzinę 10 czasu lokalnego we wtorek dla Polski według modelu ICON.

W drugiej części dnia najsilniejszy mróz utrzyma się na wschodzie. Dodatnie wartości na termometrach zobaczą mieszkańcy zachodniej, częściowo centralnej i południowej części kraju. Mróz utrzyma się miejscami na północy, centrum i wschodzie.

Pod koniec dnia utrzyma się wyraźny podział na chłodniejszy wschód i cieplejszy zachód kraju. W całym kraju wiać ma z południa, południowego-zachodu, a na wschodzie z południowego-wschodu.

Bieżące położenie opadów w Polsce tutaj

Aktualna temperatura