Pogoda. Silne burze nie odpuszczają. Nawałnice, grad i burze piaskowe w Australii

Przez wiele miesięcy w Australii panowała susza i potężne upały. Temperatury maksymalne nierzadko przekraczały 50 stopni. Padł rekord średniej dobowej temperatury w historii pomiarów. Przez kolejne tygodnie Australia stała w ogniu. Pewnym było, że to skończy się silnym incydentem burzowym.

Tak też się stało. W Australii od kilku dni szaleją burze. Wiecie, że jako Fani Pogody kochamy zjawiska burzowe. Uwielbiamy nawałnice i fotografowanie groźnych zjawisk burzowych. Nie kochamy zniszczeń, jakie burze przynoszą. To niestety często nieuniknione przy rozładowaniu potężnej energii podczas burz. Natura przyniosła nam pokaz swej siły, gdy kilka dni temu doszczętnie zdemolowane zostały tysiące aut w Cambeerze, stolicy Australii. O silnych burzach i gradobiciach w Australii pisaliśmy tutaj. Grad z tamtych burz miał nawet kilkanaście centymetrów średnicy. Zobaczcie sami.

Gradobicia to nie jedyne potężne zjawiska jakie przynoszą burze w Australii. Poniżej nagranie z drona (nasza nowa pasja) obrazujące silną burzę piaskową, jaka przechodziła w Nowej Południowej Walii.

Burze w Australii nie odpuszczają. Na poniższym, aktualnym skanie z detekcji wyładowań nad Australią widać, że komórki burzowe wybuchają praktycznie na całym wschodnim wybrzeżu kraju. Niektóre z tych burz przynoszą cały czas silne zjawiska pogodowe, jak grad, silny wiatr, a także mnóstwo wyładowań atmosferycznych.

Zniszczenia dokonywane przez zjawiska burzowe to zawsze tragedia ludzi i zwierząt. Jednak miłość do zjawisk burzowych jest u nas tak silna, że nie możemy doczekać się już sezonu burzowego. W tym sezonie obiecujemy pisać więcej relacji z wypraw burzowych. Znajdziecie je w kategorii „Łowy burzowe” poniżej.

https://fanipogody.pl/tag/lowy-burzowe/