24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Silne opady śniegu już w Polsce. Atak zimy na północy

Opady śniegu w Polsce

Do Polski w nocy wkroczył front atmosferyczny niosąc intensywne opady śniegu. Mokry śnieg od rana sypie w Polsce zachodniej i północnej. Zwłaszcza na północy kraju warunki na drogach są bardzo złe. Przejrzeliśmy dla Was aktualne obrazy z kamer drogowych, by zaraportować, gdzie śnieg najbardziej uprzykrza życie kierowcom i pieszym.

Aktualne położenie opadów nad Polską można śledzić w naszej zakładce pogodowej. Poniżej skan radarowy ze strony IMGW. Na północy kraju sypie intensywnie śnieg. Na południowym zachodzie mamy do czynienia z opadami deszczu ze śniegiem i samego deszczu.

Opady śniegu w Polsce

Silna śnieżyca na północy Polski

Śnieg od samego rana mocno sypie na północnym zachodzie i północy kraju. Najbardziej intensywne opady białego puchu występują obecnie na Pomorzu. Bardzo intensywnie pada na pomorskich odcinku autostrady A1. Silne opady śniegu notowane są również w zachodniopomorskim. Poniższe obrazy z kamer drogowych pochodzą odpowiednio z miejscowości Babi Dwór oraz Śmiadowo w regionie Szczecinka.

Śnieżyca we wtorek sunie na wschód kraju

Mieszkańcy Polski wschodniej z niedowierzaniem spoglądają na powyższe obrazy ukazujące silne opady śniegu. Na wschodzie we wtorek panuje jeszcze pogodna, słoneczna aura. Kto wstał rano, podziwiać mógł zapierający dech w piersiach, “krwisty” i mroźny wschód słońca. Sytuacja na wschodzie Polski zmieniać się zacznie po zmroku, gdy w i ten region dotrze strefa frontu atmosferycznego niosąc opady śniegu.

Wcześniej, w godzinach popołudniowych intensywnie śnieg sypał będzie w centrum Polski oraz na Warmii i Mazurach. Mniej intensywne opady śniegu wystąpią w kolejnych godzinach na Dolnym Śląsku, Śląsku, czy Ziemi Łódzkiej. Więcej szczegółów odnośnie przemieszczającej się nad Polską śnieżycy znaleźć można w naszej porannej prognozie pogody na wtorek 12 stycznia.