Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Śnieżyca w Polsce 30.01.2021. Sprawdź kiedy śnieg przestanie padać

Śnieżyca nad Polską

Od wczoraj informowaliśmy, że sobota przyniesie w Polsce intensywne opady śniegu. Scenariusz pogodowy sprawdził się. Od rana mieszkańcy Polski zmagają się ze śnieżycami i opadami deszczu marznącego.

Obecnie strefa najsilniejszych opadów śniegu przemieszcza się przez wschodnią część kraju. Bardzo intensywnie śnieg pada w pasie od Podkarpacia, przez Lubelszczyznę po południowe Mazowsze. Zdjęcie tytułowe wpisu zrobione zostało przed momentem w Lublinie. Śnieg na Lubelszczyźnie pada bardzo intensywnie.

Kiedy śnieg przestanie padać w sobotę 30 stycznia?

Regiony, w których śnieżyca dawała się we znaki w nocy i nad ranem w sobotę w najbliższych godzinach odpoczną od intensywnych opadów śniegu. Piszemy o Polsce Zachodniej i południowym zachodzie kraju.

Radar opadów

Z silną śnieżycą zmagają się obecnie mieszkańcy południowo wschodniej “ćwiartki Polski”. Strefa intensywnych opadów śniegu zmierza dość szybko na wschód. Bieżące położenie strefy opadów śniegu można obserwować między innymi w naszej zakładce radarowej.

Śnieżyca opuszcza już województwo łódzkie oraz południe świętokrzyskiego. Mocno sypać będzie w kolejnych godzinach na Lubelszczyźnie, południu Mazowsza i Podkarpaciu. Za około godzinę strefa intensywnych opadów śniegu dotrze na wschód Lubelszczyzny i w Bieszczady. Tam również śnieg padał będzie najdłużej, bo aż do sobotniego wieczora. Śnieżyca powoli (za około godzinę) ustępowała będzie na Mazowszu, następnie śnieg przestanie sypać na Ziemi Świętokrzyskiej i zachodzie lubelskiego.

Wieczorem dalsze opady śniegu

Po przejściu na wschód głównej strefy silnych opadów śniegu w Polsce wschodniej niewykluczone są dalsze opady w chłodniejszej masie powietrza. Do wieczora śnieg lokalnie padać może na Mazowszu, Lubelszczyźnie, na Podlasiu, czy na południu kraju. Warunki na drogach Polski Wschodniej są bardzo trudne. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Sprawdź gdzie obecnie pada śnieg w Polsce