Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Atak zimy w Polsce. Przejdą śnieżyce. Nawet 15cm śniegu. Nadchodzi siarczysty mróz

Opady śniegu. Atak zimy w Polsce

Od kilku dni piszemy, że sobota przyniesie nad Polską intensywne opady śniegu. Dzisiejszego dnia scenariusz ten sprawdzi się w stu procentach. Nad Polską występują i wystąpią śnieżyce. Dosypie nawet 15 centymetrów świeżego śniegu.

Intensywne opady śniegu od samego rana w Polsce

Wiele wskazuje na to, że strefa frontów atmosferycznych jest przesunięta bardziej na północ w porównaniu do wczorajszych prognoz. Stąd też pierwsza strefa intensywnych opadów śniegu zamiast południem Polski sunie obecnie nad regionami centralnymi. Widać to doskonale na bieżących skanach radarowych dostępnych na stronach IMGW. Intensywne opady śniegu notujemy obecnie na Mazowszu. Intensywna śnieżyca daje się obecnie we znaki na zachodzie Mazowsza. Opady te zmierzają w stronę Warszawy.

Druga, jeszcze bardziej intensywna strefa opadów śniegu znajduje się obecnie na zachodzie kraju. Ta strefa pokrywa się idealnie z wczorajszymi prognozami pogody. Obecnie mocno sypie w pasie od Dolnego Śląska, przez lubuskie po Wielkopolskę. Ta śnieżyca dziś przez cały dzień przesuwała będzie się na wschód kraju przynosząc intensywne opady śniegu aż do sobotniego wieczora.

Alert pogodowy. Intensywne opady śniegu

Opady śniegu mogą dziś być na tyle intensywne, że pracownicy IMGW wydali ostrzeżenia przed śniegiem dla mieszkańców większości regionów południowej części kraju. Ostrzeżenia na wschodzie kraju obowiązują aż do godziny 22 w sobotę.

Po śnieżycach nadejdzie mróz w Polsce

Sobota przyniesie w kraju intensywne opady śniegu. Po przejściu frontów atmosferycznych zrobi się zdecydowanie chłodniej. Jeszcze w dzień na południu i zachodzie kraju słupki rtęci pokażą minimalnie dodatnie wartości. Jednak już wieczorem temperatura zacznie spadać i pojawi się mróz w Polsce.

Mróz w Polsce

Noc z soboty na niedzielę przyniesie nawet dwustopniowe wartości mrozu w kraju. Najchłodniej będzie na wschodzie, gdzie mróz po przejściu śnieżycy może być siarczysty. Równie chłodno w górach, gdzie mróz również może osiągać dwucyfrowe wartości.

Podsumowują, sobota przyniesie prawdziwy atak zimy w Polsce. Oczywiście, można się spierać, czy można mówić o ataku zimy na przełomie stycznia i lutego. Używamy tego określenia bardziej dla podkreślenia, że dzisiejsze opady śniegu będą bardzo intensywne w wielu regionach kraju. Kolejne dni również będą zimowe w kraju. Szczegóły opisujemy w naszej prognozie pogody na 5 dni dla Polski na którą serdecznie zapraszamy.