Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 6 lipca 2021. Słabe burze jedynie na północnym-wschodzie. Upał zawita do Polski

Pogoda. Aura w Polsce

Pogoda. Przeważający obszar Polski znajdzie się w polu podwyższonego ciśnienia. Głównie na krańcach zachodnich zaznaczy się wpływ zatoki niżowej związanej z układem niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich. W tym samym czasie na północnym wschodzie pogodę kształtować będzie górna zatoka w polu geopotencjału. Od południowego-zachodu zacznie napływać powietrze zwrotnikowe. Przeważający obszar naszego kraju ma być jeszcze w nieco chłodniejszej masie polarno morskiej.

Sytuacja synoptyczna na dzień 6.07.2021, 12 UTC

Pogoda. Sytuacja synoptyczna 6 lipca 2021.

Na przeważającym obszarze Polski we wtorek pogodnie. Gdzieniegdzie w ciągu dnia wzrośnie do umiarkowanego. Najwięcej chmur może pojawić się na północnym-wschodzie kraju. Tam też niewykluczone opady deszczu pochodzenia konwekcyjnego i słabe burze. Na termometrach zobaczymy od 24°C do 31°C. Najcieplej w zachodniej części kraju. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. W drugiej części dnia na ogół południowy. Silniejszy jedynie w czasie burz na Suwalszczyźnie do 70 km/h.

Prognozowana maksymalna temperatura powietrza, 6 lipca 2021 według modelu ICON

Pogoda. Temperatura maksymalna 6 lipca 2021.

Rozwojowi burz na północnym-wschodzie kraju sprzyjać będzie zaleganie górnej zatoki w polu geopotencjału. Wspomagać będzie ona na skalę synoptyczną rozwój konwekcji. Pomiędzy dolną a środkową troposferą występować ma stromy gradient temperatury, co skutkować ma występowaniem niestabilności po dziennym nagrzaniu planetarnej warstwy granicznej. W czasie burz możliwa akumulacja opadów do 20 mm, miejscami porywy wiatru do 70 km/h i lokalnie grad do 1-2 cm.

Prognozowane ciśnienie, zachmurzenie i opady, 6 lipca 2021, 12 UTC

 Ciśnienie i opady w Polsce

Wyliczane ciśnienie, zachmurzenie i opady, 6 lipca 2021, 15 UTC

Opady i zachmurzenie w Polsce

Wyliczane ciśnienie, zachmurzenie i opady, 6 lipca 2021, 18 UTC

Pogoda. Deszcz w kraju 6 lipca 2021

BIEŻĄĆE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ

AKTUALNA TEMPERATURA W POLSCE

Źródło grafik: dwd.de, meteomodel.pl. wxcharts.com, tropicaltidbits.com

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz