Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w nocy 18/19 lutego 2021. Ostatnia taka noc. Silny mróz w Polsce. Będzie nawet -19 stopni na wschodzie

Mróz w nocy 18-19

Do kraju nadciąga odwilż. Wiosna wkracza do kraju wielkimi krokami. Zima ustawiła jeszcze mroźne zapory na wschodzie kraju. Jednak mróz ustąpi i ze wschodu. Dziś ostatnia noc z tak silnym mrozem w Polsce wschodniej. Pogoda w nocy przyniesie duży kontrast temperatury w kraju.

Mróz w Polsce odpuści, lecz dziś w nocy będzie jeszcze siarczysty

Już po zmroku w Polsce wschodniej temperatura powietrza zacznie gwałtownie spadać. Polska Wschodnia pozostanie pod bezchmurnym niebem co znacznie przyczynie się do szybkich spadków temperatury. Mróz w Polsce będzie silny już pod wieczór.

Mróz w Polsce czwartek wieczór

Temperatura na wschodzie kraju spadnie poniżej -15 stopni Celsjusza. Mróz w nocy panował będzie wyłącznie we wschodniej części Polski. Na zachodzie panuje całodobowa odwilż. Jeszcze większy mróz panował będzie na wschodzie w kolejnych godzinach nocy z 18 na 19 lutego. W związku z zaleganiem na wschodzie arktycznego powietrza i bezchmurnym niebem temperatura na wschodzie spadnie do -19 stopni. Prawdopodobnie na wschodzie w nocy lokalnie ujrzymy -20 stopni Celsjusza (model ICON-EU, źródło tutaj).

W przeciwieństwie do mroźnego wschodu, na zachodzie kraju noc będzie ciepła i przyniesie kontynuację odwilży. Temperatura na zachodzie Polski przez cała noc będzie dodatnia. Na Dolnym Śląsku termometry wskazywać mogą nawet 6 stopni ciepła w nocy,

Pogoda w nocy. Opady dopiero nad ranem. Możliwa lokalna gołoledź

Zgodnie z wcześniejszymi akapitami, niebo w większości Polski będzie dziś w nocy bezchmurne. Jednak podczas gdy na wschodzie nie będzie chmur, z każdą godziną nocy coraz więcej chmur nadciągało będzie nad zachodnią część kraju. Do Polski zbliżał będzie się kolejny front atmosferyczny. W związku z tym w drugiej części nocy i nad ranem do zachodniej granicy dotrą opady.

Opady nad Polską w nocy 18/19 lutego 2021

Na przeważającym obszarze zachodniej Polski będą to opady deszczu. W pierwszej fazie opadów, zwłaszcza na północy strefy możliwe są opady deszczu marznącego, dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności. Przypominamy, że strefa opadów ma wkroczyć do kraju dopiero w końcówce nocy i w piątek o świcie. Przez większą część nocy w Polsce nie odnotujemy opadów atmosferycznych.

Wiatr nad Polską w nocy z 18 na 19 lutego

Noc nad większością obszarów Polski upłynie pod znakiem bardzo słabego wiatru lub prawie bezwietrznej pogody. Wiatr wiać może w nocy przede wszystkim w górach i nad morzem. W związku z nasuwaniem się nad kraj strefy frontowej wiatr w górach przekraczać może w porywach 90 km/h.