15 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. W nocy deszcz nie odpuści. Chłodna noc nad Polską. Możliwy śnieg

deszcz w nocy

Polska południowa i wschodnia znajduje się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia. Sobota minęła w tych regionach pod znakiem pełnego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. W nocy z północnego zachodu do kraju wkroczy front chłodny psując pogodę również na zachodzie i północy kraju.

Deszcz w Polsce południowej i wschodniej w nocy nie odpuści. Nadal przelotnie, słabo padało będzie na wschód o linii Wisły. Przy czym większe prawdopodobieństwo opadów na południu omawianego regionu. W drugiej części nocy na zachód i północ Polski nadciągną opady związane z chłodnym frontem atmosferycznym. W górach nie wykluczamy opadów śniegu. Lokalnie, na wysokości ponad 1000 metrów n.p.m opady śniegu mogą być bardzo intensywne.

To będzie kolejna chłodna noc w Polsce. Nigdzie w kraju w Polsce słupki rtęci nie przekroczą 8 stopni ciepła. Takie wartości temperatury wskażą termometry na północnym zachodzie kraju w pierwszej części nocy. Później, wraz ze zbliżaniem się frontu chłodnego do Polski temperatury spadną również i na zachodzie kraju.

Dużo chłodniej na północnym wschodzie kraju. Na krańcach północnych regionu niewykluczone przymrozki. Podobnie jak na obszarach podgórskich i w górach, gdzie temperatury w nocy mogą być ujemne. Na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu termometry wskazywały będą w okolicach 6 stopni. Temperaturę odczuwalną obniżał będzie wiatr, którego strefa nasunie się w drugiej części nocy na zachód kraju. Strefa silniejszego wiatru w nocy przesuwała się będzie na wschód. Nad ranem mocniej wiało będzie również w Polsce centralnej.