15 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. W Polsce pada śnieg. Sypnie nie tylko w górach. Sprawdź gdzie spadnie śnieg

Śnieg w Polsce

Od wczorajszego wieczora nad Polską występują intensywne opady. W większości regionów są to intensywne opady deszczu. Jednak w górach sypie śnieg. Lokalnie pokrywa śnieżna przyrosła całkiem znacznie. Zobacz pierwszy, poważniejszy incydent śniegowy w Polsce tej jesieni,

Tak dziś wygląda Śnieżnik w Kotlinie Kłodzkiej. Pokrywa śnieżna na Śnieżniku wzrosła o kilkanaście centymetrów. Intensywne opady śniegu związane są z pofalowanym frontem, o którym piszemy między innymi tutaj.

Zimowe obrazki zarejestrowane zostały również w położonym także w Kotlinie Kłodzkiem Międzylesiu. Opady śniegu doprowadziły do zabielenia się krajobrazów w Nadleśnictwie Międzyleskim.

Przeglądając modele numeryczne widać, że bardzo wydajny opadowo niż przyniesie w Polsce kolejne opady śniegu. Modele pogodowe widzą w kolejnych kilkudziesięciu godzinach śnieg również nie tylko w górach. Śniegiem sypnąć ma między innymi w Bielsko Białej oraz w innych regionach na południu Śląska oraz Małopolski. Opady śniegu niewykluczone są również na Podhalu.

Pierwszy śnieg na nizinach jest bardzo możliwy, jednak to ciągle deszcz jest największym zagrożeniem ze strony pogody na najbliższe kilkadziesiąt godzin. Przypominamy, że dla Polski południowej i centralnej wydane zostały ostrzeżenia pogodowe przed intensywnymi opadami deszczu. Lokalnie do czwartkowego poranka spaść może dużo ponad 100 mm deszczu na metr kwadratowy. Taka ilość deszczu doprowadzić może do zalań, a nawet lokalnych powodzi. Nad polskim morzem możliwa cofka przy silnym północno-wschodnim wietrze.