Prognoza pogody na noc dla Polski. Ciepła noc w Polsce. Uwaga na silny wiatr

Środa przyniosła w większości kraju pochmurną, wietrzną i dość chłodną pogodę. Tylko na południowym zachodzie kraju mieliśmy do czynienia z rozpogodzeniami.

W nocy z środy na czwartek nie odnotujemy dużych zmian w pogodzie nad Polską. W dalszym ciągu na pogodę w Polsce wschodniej i północnej wpływał będzie front ciepły, który wędruje przez Kraje Bałtyckie.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Będzie to ciepła noc w Polsce. Tylko w górach temperatura spaść może podczas nadchodzącej nocy poniżej zera. W pozostałych regionach kraju noc przyniesie dodatnie temperatury. Na całym obszarze Polski temperatury będą podobne, od 4 do 6 stopni Celsjusza.

Modele numeryczne na nadchodzącą noc nie przewidują na większości obszaru Polski opadów. Deszcz może pojawić jedynie na Suwalszczyźnie i Podlasiu, jednak nawet jeśli w nocy opady wystąpią to będą one symboliczne. Nie są to dobre wiadomości, gdyż z każdym dniem sytuacja hydrologiczna w Polsce staje się coraz gorsza. Coraz bardziej realna staje się susza. Pisaliśmy o tym tutaj.

Nadchodząca noc będzie dość wietrzna w Polsce północno wschodniej i północnej oraz częściowo wschodniej. Za sprawą sporego gradientu barycznego na krańcach północnych Polski wiatr wiać może z prędkością dochodzącą do nawet 90 km/h.