Prognoza pogody na noc z środy na czwartek. Front okluzji. Opady nad Polską. Wiatr będzie słaby. Burze nie wystąpią

Podczas nadchodzącej nocy pogodę nad Polską kształtował będzie front okluzji, który wolno przesuwał się będzie z zachodu na wschód kraju. Front widoczny jest doskonale na mapie barycznej dla Polski na godzinę 19.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 19.02.2020, 12 UTC

Wraz z frontem atmosferycznym nad krajem przemieszała się będzie strefa zachmurzenia. Strefa ta niesie ze sobą opady deszczu. W niektórych regionach kraju opady będą umiarkowane, a nawet intensywne.

Najbardziej intensywnych opadów spodziewamy się w pasie Polski centralnej, od Wielkopolski, przez Ziemię Łódzką, przez Mazowsze po Lubelszczyznę. Dość mocno popadać może również w dzielnicach północnych kraju.

Z biegiem nocy strefa padów ciągłych przemieści się do wschodniej Polski. Nad ranem padać będzie już w całym kraju. Na wschodzie będą to opady ciągłe, a na zachodzie pojawią się opady przelotne, o charakterze lokalnym. Lokalnie, w regionach, w których temperatura spadnie w okolice zera może padać śnieg z deszczem lub opady marznące. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.

Prognoza pogody na noc ze środy na czwartek (IMGW-PIB)

Nadchodząca noc przyniesie dodatnie temperatury w Polsce. Tylko w górach i na obszarach podgórskich temperatura spadnie kilka kresek poniżej zera. W pozostałych regionach 1-2 stopnie, z tymże lokalnie, przy sprzyjających warunkach słupki rtęci spaść mogą do zera dając niebezpieczną pogodę w połączeniu z opadami.

Podczas dzisiejszej nocy nie powinien dokuczać nam już wiatr. Ten wiał będzie w regionach centralnych i południowych, lecz jego porywy nie powinny przekraczać 30 km/h. Nie będzie to wiatr dokuczliwy.