Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Śmiertelna burza śnieżna na Mazowszu. Zginęło 6 osóbNiestety wielokomórkowa struktura burzowa przyniosła duże utrudnienia na drogach województwa mazowieckiego. Momentalnie biało zrobiło się m.in w Warszawie. Na skutek niedostosowania prędkości do warunków pogodowych 6 osób poniosło śmierć na drogach.

Pogoda we wtorek na obszarze Polski jest bardzo dynamiczna. Jest spowodowana przechodzeniem niżu znad Morza Bałtyckiego nad Białoruś i Ukrainę. Od północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszcza się front chłodny z burzami. Zjawiska konwekcyjne formują się również z dala od frontu chłodnego.

RMF FM poinformowało, że 6 osób poniosło śmierć na drogach województwa mazowieckiego.

Trzy osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej nr 7 koło Mławy na Mazowszu. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką. Auto zaczęło się palić. Śmierć na miejscu poniosły trzy osoby podróżujące samochodem osobowym

W tym samym czasie na drodze wojewódzkiej 627 bus zderzył się z ciężarówką. Śmierć na miejscu poniósł kierowca busa i pasażer.

Natomiast w okolicach Ostrołęki samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć poniosła kobieta za kierownicą.

W Sochaczewie natomiast ciężarówka potrąciła 14-latka na pasach. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala.

Położenie burz i opadów pod adresem poniżej

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz