Pogoda. Uderzy zwrotnikowy żar. Będzie gorąco jak w środku lata

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawać by się mogło, że ówczesne uderzenie gorącego powietrza jest ostatnim w tym roku. Nic z tych rzeczy. Otóż już od poniedziałku do Polski wracają wysokie temperatury. Złota polska jesień rozgości się w Polsce na dłuższy okres.

Temperatury w poniedziałek

Już w pierwszy dzień nadchodzącego tygodnia temperatury w Polsce południowo zachodniej powędrują do 24-25 stopni Celsjusza. Napływ gorących mas powietrza z południa skutkował będzie piękną pogodą z wysokimi temperaturami powietrza.

Złota polska jesień uderzy z całą siłą

Jeszcze goręcej zrobi się w kolejnych dniach nadchodzącego tygodnia. Temperatury powędrują do nawet 28 stopni powyżej zera. Już we wtorek bardzo ciepło zrobi się w centralnej Polsce. Będzie gorąco. Słupki rtęci powędrują do nawet 26 stopni powyżej zera. Równie gorąco będzie na południu kraju, gdzie temperatury osiągną 25 stopni.

Jeszcze cieplejsza będzie środa. W ten dzień słupki rtęci powędrują do nawet 28 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w pasie Polski centralnej od Pomorza, przez Mazowsze po Małopolskę. Czwartek zapowiada się równie ciepły. Termometry wskażą 27-28 stopni powyżej zera. Niewykluczone są burze.

Gorący okres w pogodzie zakończą burze

Wspaniała, gorąca końcówka lata potrwa do piątku. Tego dnia do Polski z zachodu wkroczy najprawdopodobniej chłodny front atmosferyczny. Wypychał on będzie gorące powietrze z kraju zastępując je dużo chłodniejszą, arktyczną masą powietrza. Spójrzmy na prognozę temperatury dla Polski na piątek 25 września. W czasie, gdy przed frontem będzie nawet 26 stopni powyżej zera, na zachodzie kraju będzie już tylko 13. To bardzo duży kontrast termiczny jak na końcówkę września. Wiele wskazuje na to, że nadciągający gorący okres w pogodzie zakończy się burzami.

ochłodzenie w piatek

Podsumowując, czeka nas bardzo ciepły, lokalnie gorący tydzień w pogodzie nad Polską. Po cichu liczymy, że lokalnie, chodź na godzinkę wystąpi jeszcze upał w Polsce. Jednak nawet jeśli to się nie stanie to i tak mamy do czynienia ze wspaniałym, ciepłym pożegnaniem lata, a przywitaniem złotej polskiej jesieni. Wysokie temperatury mogą utrzymać się również w sobotę. Wkrótce więcej informacji o pogodzie w kolejnych dniach września,