26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Zimowa apokalipsa w Hiszpanii. Potężne śnieżyce i silny mróz. Filmy i zdjęcia

Śnieg w Hiszpanii

Obecnie w Hiszpanii występuje najsilniejszy atak zimy od lat 80 tych ubiegłego wieku. Poprzedni tydzień minął w Hiszpanii pod znakiem mrozu i opadów śniegu. Obecny weekend to przechodząca nad Hiszpanią potężna śnieżyca.

Wcześniej silny mróz. Obecnie śnieżyce w Hiszpanii

O zeszłotygodniowych mrozach w Hiszpanii pisaliśmy tutaj. W przeciągu jednego tygodnia mróz był taki silny, że dwa dni z rzędu padły rekordy ujemnej temperatury w Hiszpanii. Mrozom w zeszłym tygodniu również towarzyszyły opady śniegu, ale nie były one tak obfite jak obecnie.

Silne śnieżyce w weekend. Rekordowe opady śniegu

W weekend nad Hiszpanię nadeszła silna śnieżyca, która paraliżuje wiele regionów kraju. Poniżej film obrazujący silne śnieżyce w Hiszpanii, ale i na północy Włoch. To najsilniejsze śnieżyce w XXI w tej części Europy.

A tutaj prezentujemy kolejne wideo nagrane w Hiszpanii

Niezwykle intensywne opady śniegu w Madrycie, stolicy Hiszpanii, w nocy z 8 na 9 stycznia. Tak wygląda sytuacja w dzisiejszy poranek. Pierwszy śnieg od 10 lat, największa jego akumulacja od co najmniej 1980 roku! Źródło: @Rub_dc (TT).

Opublikowany przez Kataklizmy w Polsce i na świecie Sobota, 9 stycznia 2021

Od początku stycznia w Hiszpanii spadło mnóstwo śniegu. Z pewnością to bardziej śnieżna zima w całej historii tego kraju. Jednak wysokość pokrywy śnieżnej na północy kraju bije wszelkie rekordy. Są miejsca gdzie śniegu leży grubo ponad metr.

Powyższe zdjęcia pochodzą sprzed kilku dni. Wykonane zostały w Estacas de Trueba na północy kraju. Ilość śniegu na zdjęciach robi wrażenie. Zdjęcia pochodzą z portalu Severe Weather Europe.