Pogoda w marcu nie daje nam wytchnienia. Jesteśmy w porze przejściowej między zimą a wiosną. Ścieranie się różnych mas powietrza prowadzi do dużej dynamiki w pogodzie. W marcu obserwowaliśmy już niemal wszystkie możliwe zjawiska atmosferyczne. Padał grad, krupa, ale także śnieg. Występowały również burze, w rejonie Grójca pojawił się w zeszły weekend zalążek trąby powietrznej.
Wyładowania atmosferyczne zanotowane w ciągu ostatni 120 minut na obszarze Polski. Burze obserwowane są m.in w Wielkopolsce, ale także na Kujawach. Niedawno grzmiało również na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. W kolejnych godzinach burze mogą dotrzeć w rejon Warszawy, towarzyszyć może im wiatr powyżej 100 km/h.
Dane radarowe z polskiej sieci POLRAD (IMGW-PIB). Struktura liniowa nieco wytraciła na intensywności, jednak mając na uwadze należy spodziewać się kolejnych burz.
Wichura obecnie wkracza na Pomorze Zachodnie, wiatr na tamtym obszarze wyraźnie się nasila. Najgroźniej będzie w zachodniej części Wybrzeża, tutaj w nocy prędkość wiatru może przekroczyć 100 km/h. Jutro wichura przeniesie się głównie do wschodniej części Polski, natomiast sytuacja pogodowa zacznie stabilizować się w drugiej części sobotniego dnia.
Położenie burz i opadów pod adresem poniżej