18 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Nadchodzą potężne śnieżyce. Możliwy blizzard. Spadnie nawet 70 cm śniegu w USA

Pogoda na dziś

Nad centrum i na wschodzie Stanów Zjednoczonych mamy do czynienia z bardzo dynamiczną pogodą. Silny atak zimy do końca tygodnia przyniesie kilkadziesiąt centymetrów śniegu na wielkim obszarze USA. Wszystko za sprawą chłodnym mas powietrza, które wtargnęły na południe i południowy wschód. Na dużym kontraście termicznym dochodzi do rozwoju silnych burz, w tym burz śnieżnych.

Atak zimy USA

Na powyższej mapie temperatury na wysokości barycznej 850 hPa widać jak chłodne masy powietrza wdzierają się do Stanów centralnych i wschodnich USA. To właśnie ten spływ chłodu przyniesie w tych regionach silne załamanie pogody i intensywne śnieżyce.

Potężne śnieżyce na wschodzie USA

Silne załamanie pogody w Stanach prognozowane jest już podczas nadchodzącej doby. Na południowym wschodzie USA rozwinęły się silne burze, które zmierzają ku Florydzie.

Burze w USA

Front atmosferyczny przyniesie atak zimy bardziej na północ od Florydy, wzdłuż całego wybrzeża wschodniego oraz stanów do niego przyległych. Silna śnieżyca dotknie najbardziej stanów Pensylwania, Wirginia, Meryland, New Jersej i Massachusetts. Jasno stąd wynika, że potężne utrudnienia komunikacyjne związane z atakiem zimy czekają mieszkańców Waszyngtonu, Nowego Jorku, czy Bostonu.

Pokrywa śieżna USA

Widać, że w przeciągu najbliższych dni w wymienionych stanach USA pokrywa śnieżna wzrośnie nawet do kilkudziesięciu centymetrów śniegu. Warto dodać, że obszar który dotknięty zostanie atakiem zimy zamieszkuje nawet 60 milionów ludzi. Z ciekawością śledzić będziemy najbliższe dni i skutki silnych śnieżyc na wschodzie USA.