Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda 9 marca 2021. Duży mróz o poranku. Możliwy przelotny śnieg

Pogoda w Polsce 9 marca 2021

Obecnie Polska znajduje się w chłodnej masie powietrza arktycznego. W związku z tym noce i poranki w Polsce są mroźne. Pogoda 9 marca 2021 nie przyniesie dużych zmian. Po mroźnym poranku czeka nas całkiem pogodny dzień w kraju. Jednak nie wszędzie będzie słonecznie. Sprawdź prognozę pogody na 9 marca dla Polski.

Mróz o poranku 9 marca w Polsce

Do Polski wciąż spływa chłodne, arktyczne powietrze z północny kontynentu. W związku z tym dzisiejszy dzień rozpoczniemy od niskich temperatur w kraju. W wielu regionach Polski mróz będzie dość silny. Na południu i w górach spadki temperatury poniżej -10 stopni. Na pozostałym obszarze kraju wtorkowy poranek przyniesie mróz do -5 stopni Celsjusza. Jednak z każdą godziną temperatura w Polsce zacznie rosnąć.

Pogoda 9 marca. Duży mróz o poranku w Polsce.

Słońce w marcu operuje już dość wysoko nad ziemią. W związku z tym dolne warstwy troposfery ogrzewają się dość szybko. Pomimo zalegania nad Polską arktycznych mas powietrza słupki rtęci podskoczą dziś na plus. W najcieplejszym momencie dnia na zachodzie kraju termometry wskazywać mogą nawet 5 kresek na plusie. Wraz ze zbliżającą się nocą temperatury 9 marca w Polsce znów zaczną spadać. Na północnym wschodzie Polski nie wykluczone jest dziś całodzienny, lekki mróz. Spójrzmy na wyliczenia temperatury dla Polski na wtorek 9 marca. Źródłem mapy jest strona wxcharts.com

Temperatura 9 marca w Polsce

Wyż zapewni dobrą pogodę 9 marca

Dostaliśmy się pod wpływ rozległego wyżu z centrum na północny wschód. Wyż baryczny zapewni Polsce dość ładną, słoneczną pogodę. Jednak na skutek dużego gradientu pionowego temperatury nad Polską rozwijały będą się (podobnie jak wczoraj) chmury kłębiaste. Chmury te lokalnie mogą przynosić opady śniegu i krupy śnieżnej. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów we wtorek 9 marca we wschodniej i północnej części kraju.

Opady 9 marca w Polsce

Wtorek 9 marca nie przyniesie w Polsce znaczących porywów wiatru. Ten będzie obecny dziś nad Polska, ale porywy wiatru nie powinny przekraczać 40 km/h. Odpocznijmy dziś od wiatru, gdyż w najbliższe dni będą dość dynamiczne w pogodzie. Nad Polską pojawić mogą się nawet wichury z wiatrem przekraczającym 100 km/h. Na ten moment to tylko prognozy, jednak warto już teraz zapoznać się kiedy prawdopodobnie nad Polskę nadciągnie silny wiatr.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk