Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Mróz i śnieg tylko na chwilę. Wichury, opady mieszane i burze

Pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. Mróz i śnieg tylko na chwilę. Wichury, opady mieszane i burze. Sprawdźmy możliwy trend w pogodzie.

Rozpoczęło się kilkudniowe ochłodzenie. Na południu Polski wystąpił silny atak zimy. W kolejnych dniach najchłodniej będzie we wschodniej części kraju. Ujemna temperatura panować będzie na wschodzie przez całą dobę. Ochłodzenie będzie tylko chwilowe i już w niedzielę nasza część Europy znajdzie się w znacznie cieplejszych masach powietrza. Przyszły tydzień przyniesie w pogodzie dużą dynamikę. Dostaniemy się pod wpływ aktywnej cyrkulacji strefowej. Niewykluczone są wichury. Pierwsza może przejść już w poniedziałek, 10 lutego 2020.

Średnia anomalia temperatury w najbliższych 10 dniach na obszarze Polski sięgnie nawet 3 stopni powyżej normy.

W najbliższych 10 dniach maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 9°C do 13 °C. Najwyższa prognozowana jest w zachodniej Polsce, natomiast najniższa na wschodzie.

Wysokość pokrywy śnieżnej według modeli do 9 lutego 2020 dla Polski.

Prognoza pogody na 5 dni według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy. W czwartek przejściowo zaznaczy się układ frontów atmosferycznych, przynoszący opady w Polsce.

IMGW-PIB
IMGW-PIB
IMGW-PIB
IMGW-PIB
IMGW-PIB
IMGW-PIB
IMGW-PIB

Dość chłodna w tym okresie będzie noc z piątku na sobotę na obszarze Polski. Największe spadki temperatury, nawet do dwucyfrowych wartości na południu i wschodzie.

Nieco cieplejsza, ale dalej z ujemnymi temperatura ma być noc z soboty na niedzielę.

Od niedzieli znaczne ocieplenie w całym kraju.

Pogoda. W poniedziałek ponad 10 stopni w Polsce i opady oraz możliwa wichura

Dynamiczna pogoda prognozowana jest również 11 lutego 2020

Kolejne dni to dalsza dominacja cyrkulacji atlantyckiej. Dokuczać nam może silny wiatr, niewykluczone są burze oraz opady mieszane i deszcz. Punktowo spadnie nawet śnieg.

W wiązkach modeli nie widać szans na długotrwałą i śnieżną zimę na nizinach nawet w ostatniej dekadzie lutego. Panować będzie w tym czasie duża dynamika w pogodzie, chociaż okresami nasz kraj dostanie się pod wpływ wyżów barycznych. Temperatura będzie przeważnie powyżej normy wieloletniej.