Pogoda 1 marca 2021 nie rozpieści. Chmury, mgły i opady nad Polską

Na pogodę w Polsce wpływa rozległy wyż baryczny z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. Jednak jest to tak zwany zgniły wyż. Zamiast pięknej, słonecznej pogody powoduje on dużo zachmurzenia oraz mgły i brak słońca. W związku z tym pogoda w poniedziałek 1 marca nie będzie w Polsce najlepsza. Ciśnienia bez większych spadków i wzrostów, nie będzie wpływało na nasze samopoczucie.

Zgniły wyż wpływa na pogodę w Polsce

Zgodnie ze słowami we wstępie. Nie mamy co liczyć dziś na słoneczną i bezchmurną pogodę nad Polską. Poniedziałek 1 marca przyniesie nam pogodę mglistą i pochmurną. Taki typ pogody przypomina bardziej późną jesień niż upragnione przedwiośnie z pięknym słońcem. Przed południem w poniedziałek należy uważać na mgły. Te na północy kraju mogą być dość gęste. Dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie większej ostrożności na drogach.

Mgły i opady w poniedziałek 1 marca 2021

Mgły na szczęście dość szybko odpuszczą, lecz szanse na pojawienie się dziś słońca są dość niskie. Największe prawdopodobieństwo rozpogodzeń dziś na krańcach północnych i południowo zachodnich kraju. W pozostałych regionach poniedziałek będzie pochmurnym, szarym dniem. Na pogodę na południowym wschodzie wpływał będzie niż atmosferyczny. W związku z tym na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu nie wykluczamy słabych opadów deszczu lub mżawki.

To będzie ciepły dzień w Polsce

Do Polski z północnego zachodu napływa dość ciepła masa powietrza polarnomorskiego. Dlatego też dziś w kraju będzie dość ciepło. To jeszcze nie są dni z ujemną temperaturą i mrozem. Najcieplej w dniu dzisiejszym będzie na północy i północnym zachodzie kraju. W tych regionach słupki rtęci wzrosną aż do 8-9 kresek powyżej zera.

Temperatura nad Polską 01.03.2021

Tylko nieznacznie chłodniej w centralnej i wschodniej części kraju. Tutaj powietrze polarnomorskie nie dotrze aż tak szerokim strumieniem. W połączeniu z wilgocią (słaby wpływ niżu znad Morza Barentsa) da temperaturę maksymalną na poziomie 4-5 stopni powyżej zera. Najchłodniej dziś w Bieszczadach, gdzie przy mglistym, deszczowej pogodzie termometry wskażą zaledwie 2 stopnie na plusie. Aktualną temperaturę nad Polską śledzić można tutaj.

Wiatr w Polsce 1 marca 2021 nie wpłynie znacząco na pogodę

Temperatury odczuwalnej przez większość dnia nie będzie obniżał wiatr. A to dlatego, że nie będzie praktycznie wiało w kraju w poniedziałek. W godzinach porannych słaby wiatr pojawi się na wschodzie i południowym wschodzie. Dopiero w godzinach popołudniowych i wieczornych nad północne regiony kraju nasunie się strefa silniejszego wiatr. W związku z tym w poniedziałek wieczorem wiatr na północy wiać może z prędkością do 60-70 km/h. Na zakończenie jeszcze raz zapraszamy na naszą analizę najbliższych dni w pogodzie nad Polską. Wszystko wskazuje na to, że zima nie powiedziała ostatniego słowa. Za kilka dni w Polsce pojawi się mróz, a może nawet śnieg.