Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda dziś 20.02.2021. Odwilż w Polsce. Powiew wiosny, ale uwaga na mgły

Pogoda w sobote 20.02. Powiew wiosny w Polsce


Strefa frontów atmosferycznych oddaliła się na wschód. Pogoda na dziś przyniesie poprawę. Więcej słońca zobaczą dziś mieszkańcy Polski Zachodniej. Sobota w pogodzie to będzie prawdziwy powiew wiosny w lutym.

Pogoda na dziś. Silna odwilż w Polsce. Mróz ustąpił

Odwilż w Polsce trwa od kilku dni, choć nie odczuwali jej mieszkańcy wschodnich regionów kraju. Ciepłe powietrze polarnomorskie wdarło się daleko na wschód. W związku z tym dziś temperatury będą dodatnie już w całym kraju. Mieszkańcy wschodu poczują dziś prawdziwy powiew wiosny. Podczas gdy mieszkańcy wschodniej części kraju powoli przyzwyczajali będą się do widoku topniejącego śniegu, na zachodzie kraju nadejdzie dziś prawdziwa wiosna.

Dziś o poranku bardzo delikatny mróz pojawi się na zachodzie i w centrum kraju. Temperatura jednak szybko powędruje do góry i wartości temperatury w Polsce szybko dziś staną się dodatnie. W sobotę ciepło zrobi się na wschodzie kraju, gdzie termometry wskażą nawet 5 stopni powyżej zera. Jeszcze bardziej w górę słupki rtęci powędrują w górę na zachodzie kraju. Nie wykluczone, że w najcieplejszym momencie dnia na zachodzie Polski ujrzymy nawet 12 stopni powyżej zera.

Niestety, pomimo, że większość z nas cieszy się iście wiosenną temperaturą, nie są to dobre informacje pogodowe. W związku z bardzo wysoką temperaturą w kraju postępuje silna odwilż i roztopy. Może to prowadzić do groźnej powodzi zwłaszcza we wschodniej części kraju. Wisła już teraz osiąga stany alarmowe. Więcej w temacie możliwej powodzi w Polsce piszemy w tym wpisie.

Sobota bez opadów nad Polską

Piątek przyniósł w Polsce dużo opadów. W kraju padał śnieg, a także pojawiały się opady marznące. To już przeszłość. Pogoda dziś nie przyniesie istotnych opadów w Polsce. Słaby, przelotny deszcz zdarzyć może się w Polsce Wschodniej przed południem. Prawdopodobnie jednak opady w Polsce dziś wystąpią dziś tylko marginalnie.

Opady i mgła dziś w Polsce. Wilgoć na wschodzie 20 lutego

Pragniemy jednak zwrócić uwagę na dość liczne mgły, jakie wystąpić mogą dziś w Polsce wschodniej i centralnej. Do południa mgły mogą być gęste powodując znaczne ograniczenie widzialności. Lokalnie mgły ograniczą widzialność do kilkuset metrów. Dużo lepsza pogoda na zachodzie kraju. Tutaj każda godzina przyniesie więcej słońca i bezchmurnego nieba. Istna wiosna na zachodzie kraju.

Dobrej pogody dziś w Polsce nie zakłóci wiatr. Ten będzie w Polsce praktycznie nieodczuwalny. Delikatne porywy wiatru pojawią się w wysokich partiach gór. Nie wpłyną one jednak na pogodę w Polsce podczas dzisiejszego dnia. Czy witamy już wiosnę? To wcale nie jest pewne. Wiele wskazuje na to, że zima jeszcze powróci do Polski.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk