Pogoda. “Lato” w Europie. W tym czasie na Bliskim Wschodzie “atak zimy”. Wioski skute lodem. Groźna pogoda na południowym wschodzie

Do Europy Centralnej napływa bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu. W wielu miejscach słupki rtęci nawet w nocy pokazały temperatury blisko 20 stopni. Pisaliśmy o tym w porannym wpisie.

Tymczasem na południowy wschód kontynentu, a także na kraje Biskiego Wschodu spływa arktyczne, chłodne powietrze z północny. Masy powietrza spływające aż znad lodowatej Syberii powodują „atak zimy” w opisywanym regionie. Rano pisaliśmy o silnych śnieżycach w Rumunii, czy Turcji.

Teraz wybieramy się w podróż jeszcze dalej. W Syrii spływ chłodnego powietrza z północy doprowadził do bardzo silnych gołoledzi. W niektórych regionach wszystko zostało dosłownie skute lodem.

Obecna zima z każdym dniem przynosi nam coraz większe niespodzianki. Tam gdzie powinno być śnieżnie, panują obecnie “letnie” temperatury. W regionach, do których zazwyczaj wybieramy się by zaznać Słońca panują zimowe warunki.