Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 10 października 2022. Zimny poranek. Piękny poniedziałek w Polsce

Pogoda na 10 października. Dużo słońca, brak opadów


Jeśli zaczynać nowy tydzień w jesieni, to zaczynać go właśnie tak jak dziś. Pogoda na 10 października przyniesie nam mnóstwo słońca. Zrobi się również cieplej niż w dniu wczorajszym. Zapraszam na optymistyczne wieści pogodowe na dzisiejszy dzień.

Pogoda na 10 października 2022. Sytuacja baryczna w Europie
Pogoda na 10 października 2022. Sytuacja baryczna nad Europą

Powyżej mapa baryczna na dzisiejszy dzień. Widać na niej, że nadal znajdowali będziemy się pod wpływem silnego antycyklonu Vangelis. Zapewni nam on mnóstwo słońca i całkowity brak opadów podczas dzisiejszego dnia. Wyż Vangelis zapewnia nam jeszcze jedną ważną rzecz. Jeszcze dzisiejszej doby zablokuje on wpływ niżów z północno zachodniej Europy. Dziś pomiędzy Wyspami Brytyjskimi, a Skandynawią przechodzi niezła wichura. Jednak właśnie dzięki wyżowi z naszego regionu, wichura nie zagrozi Polsce. Zobacz również: Upał wraca do Europy. W Polsce również zrobi się gorąco.

Pogoda na 10 października. Cieplej w Polsce

Wczorajszy dzień upłyną pod znakiem nieco niższych temperatur w kraju. Dziś pod tym względem będzie lepiej. Jednak zanim zrobi się cieplej, czeka nas bardzo chłodny poranek. Gdy spacerowałem z psem, przed 6 rano, na wielu samochodach utrzymywał się (w Lublinie) szron. Na mapie aktualnej temperatury rano widać było -1 w centrum i na wschodzie kraju. Jednak od momentu, gdy wzeszło słońce, temperatury szybko powędrują ku górze.

Pogoda w Polsce poniedziałek 10 października
Temperatury w Polsce poniedziałek 10 października

W godzinach okołopołudniowych temperatury na zachodzie i południowym zachodzie kraju sięgać mogą 18-19 stopni Celsjusza. Podczas, gdy na zachodzie kraju będzie bardzo ciepło, temperatury na wschodzie nie będą jeszcze dziś aż tak wysokie. W regionach wschodnich słupki rtęci wskażą dziś w okolicach 14-15 stopni Celsjusza. W kraju prognozowany jest wiatr w porywach do 30-40 km/h. Nie będzie on jednak obniżał temperatury odczuwalnej. Wręcz przeciwnie sprawa ma się ze słońcem. Czeka nas dziś mnóstwo słonecznej aury. Słońce ogrzewać będzie dolne partie troposfery. Na słońcu temperatury przekroczą nawet 20 stopni Celsjusza.

Brak zachmurzenia i opadów w Polsce

Wyż Vangelis sprawi, że nad krajem nie uświadczymy dziś zachmurzenia, które przynieść mogłoby opady. O poranku bardzo prawdopodobne są mgły. Zwłaszcza na wschodzie i w centrum Polski mgły utrzymywać mogą się do około 9-10 rano. W kolejnych godzinach bezchmurnie zrobi się już w całym kraju.

Pogoda na 10 października. Brak zachmurzenia i opadów w Polsce
Pogoda na 10 października. Brak zachmurzenia i opadów w Polsce

Delikatne zmiany w pogodzie widać w dniu jutrzejszym, kiedy to w nasz region dotrze front atmosferyczny. Jednak pogoda na 10 października przyniesie nam same pozytywne aspekty. Złota, polska jesień. Pełną parą. Korzystajmy z takiej pogody póki możemy. Na dobry początek tygodnia zachęcam do zapoznania się z pogodą długoterminową na 16 dni. Arek zawarł w niej informacje o pogodzie w zasadzie do końca obecnego miesiąca.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk