Pogoda na 27 lutego 2020 dla Polski. Deszcz ze śniegiem, krupa oraz śnieg. Niewykluczone burze śnieżne

Pogoda na 27 lutego 2020 dla Polski. Deszcz ze śniegiem, krupa oraz śnieg. Niewykluczone burze śnieżne. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie we czwartek.

Dzisiaj Polska pozostaje w obszarze obniżonego ciśnienia. Od zachodu zbliżać będzie się atlantycki niż o imieniu “BIANCA” z systemem frontów atmosferycznych, który przyniesie pogorszenie pogody w nocy z czwartku na piątek. Pozostajemy w wilgotnym powietrzu polarno morskim o chwiejnej równowadze termodynamicznej, w którym tworzyć będą się chmury konwekcyjne z opadami przelotnymi.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 27.02.2020, 06 UTC

IMGW-PIB

Sytuacja synoptyczna na dzień 27.02.2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią miejscami przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu oraz krupy śnieżnej. W północno-zachodniej i zachodniej części kraju prognozowane są opady deszczu i mieszane. W centralnej, południowej i wschodniej części Polski możliwe lokalne, słabe burze. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Temperatura wyniesie maksymalna od 2°C na północnym wschodzie do 6°C na południowym zachodzie.

IMGW-PIB, wiatr nie będzie groźny

Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 80 km/h, może powodować zamiecie i zawieje śnieżne – informuje IMGW-PIB

Prognoza pogody na czwartek według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Prognozowany obszar i typ opadów, ale także zachmurzenie 27 lutego 2020 na obszarze Polski

Aktualna temperatura w Polsce tutaj

Położenie opadów i burz tutaj