Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 5 dni. Zmiany w pogodzie, ale i silna śnieżyca w prognozach

Pogoda na 5 dni. Śnieżyca, mróz, opady marznące

Od kilkudziesięciu godzin we znaki daje nam się dość chłodna, zimowa aura. We wpisie sprawdzimy, czy pogoda na 5 dni przyniesie większe zmiany, a jeśli tak to co dokładnie czeka nas w pogodzie nad Polską do końca bieżącego tygodnia.

Pogoda na 5 dni. Delikatne ocieplenie w nadchodzącym tygodniu

Weekend upłynął pod znakiem delikatnego mrozu na wschodzi i minimalnie dodatnich temperatur na zachodzie kraju w dzień. Nocami mróz w Polsce był nawet dwucyfrowy. W nadchodzącym tygodniu czeka nas delikatne ocieplenie, ale nie spodziewajmy się bardzo wysokich temperatur.

Pogoda na 5 dni. Lekkie ocieplenie w Polsce
Pogoda na 5 dni. Lekkie ocieplenie w Polsce

Powyżej prognoza temperatury na jutrzejszy dzień. Delikatny mróz wystąpi wyłącznie lokalnie, na północy Polski. W pozostałych regionach kraju temperatury dodatnie. Na południu Polski nawet do plus 6-7 stopni Celsjusza. Oczywiście pod wieczór i nocą temperatury spadną nawet poniżej -5 stopni. Podobnych temperatur spodziewamy się również w kolejnych dobach rozpoczynającego się tygodnia. Spójrzmy na animację prognoz temperatury.

Pogoda na 5 dni. Prognoza temperatury

W kwestii temperatury pogoda na 5 dni zmieni naprawdę niewiele. Za dnia lekki mróz tylko lokalnie na północy i wschodzie, za to nocami czekają nas większe spadki temperatury. Mróz na północy i wschodzie kraju nocami może być w najbliższych dniach całkiem silny. Przeczytaj również: Potężna śnieżyca. Do 2 metrów śniegu

Opady śniegu i deszczu marznącego. Możliwa śnieżyca

Opady zimowe będą nam towarzyszyć podczas rozpoczynającego się tygodnia. W poniedziałek delikatny śnieg prószy na zachodzie i północy Polski. We wtorek raczej odpoczniemy od opadów. Ciekawie wyglądają prognozy pogody na środę.

Pogoda w Polsce. Możliwa śnieżyca na wschodzie
Pogoda w Polsce. Możliwa śnieżyca na wschodzie

W środę po południu i wieczorem do Polski południowo wschodniej dotrzeć ma aktywny, płytki ośrodek niżowy z południa Europy. Niż ten będzie bardzo zasobny w wilgoć, stąd opady, które będzie niósł będą intensywne. Obecne wyliczenia modeli pogodowych wskazują, że dość intensywne opady śniegu czekają mieszkańców południowego wschodu w środę wieczorem i w nocy z środy na czwartek. W kolejnych godzinach strefa opadowa przemieszczała będzie się wraz z niżem nad wschodnimi regionami kraju.

Pogoda na 5 dni. Śnieżyca nad Polską
Pogoda na 5 dni. Śnieżyca nad Polską

Śnieg intensywnie padać powinien również w czwartek. Na południu i południowym zachodzie kraju prawdopodobne są opady śniegu z deszczem i deszczu marznącego. Już teraz apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach. Jednak musimy jeszcze wstrzymać się ze stuprocentowym określeniem takiego scenariusza. Podczas gdy modele pogodowe dziś już są zgodne w wyliczeniach, jeszcze wczoraj większość z modeli wędrówkę niżu prognozowały kilkaset kilometrów za naszą wschodnią granicą.

Pogoda na 5 dni. Mało dynamiki nad Polską

Płytki niż prognozowany na okolice środy-czwartku to w zasadzie jedyne, bardziej dynamiczne zjawisko pogodowe jakie szykuje nam pogoda na 5 dni dla Polski. Poniżej prognoza wiatru na czwartek 24 listopada.

Bezwietrznie w Polsce w tym tygodniu
Bezwietrznie w Polsce

Wybrałem tą grafikę umyślnie, gdyż doskonale odzwierciedla to co w sprawie wiatru przyniesie nam pogoda na 5 dni. Prócz wyższych partii gór wiatr w Polsce będzie praktycznie nieodczuwalny. Ciśnienie atmosferyczne po spadkach, odbije się w poniedziałek po południu od wartości 1005 hPa i w kolejnych dniach będzie stabilne z delikatną tendencja wzrostową.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk