Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 8 sierpnia 2022. Obszar podwyższonego ciśnienia. Brak upału

Pogoda na 8 sierpnia 2022

Zaczynamy nowy tydzień, dlatego sprawdźmy co przyniesie nam pogoda na 8 sierpnia 2022. W dzisiejszej prognozie sprawdzimy sytuację synoptyczną, prognozowaną temperaturę powietrza, czy zachmurzenie nad krajem. Zapraszam.

Spis treści:

Sytuacja synoptyczna w poniedziałek nad Europą

Pogoda ma 8 sierpnia jest dość oczywista jeśli chodzi o sytuację synoptyczną w regionie. Polsk znajdzie się dziś pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia.

Poniedziałek 8 sierpnia. Sytuacja synoptyczna
Sytuacja synoptyczna w poniedziałek 8 sierpnia

Wyż rozciąga się nad całą Europą Zachodnią i Centralną. Ciśnienie w jego centrum dochodzi do 1030 hPa. Dzisiejszy dzień to wyżowa pogoda w większości Europy. Niże psują pogodę jedynie na południu oraz północnych krańcach kontynentu. Na pozostałym obszarze mamy do czynienia z obszarem podwyższonego ciśnienia, co zapewni dziś mnóstwo słońca w większości regionów kontynentu. Zobacz również: Pogoda długoterminowa na 16 dni

Wyż nad Polską. Dużo pogodnego nieba w Polsce

Pogoda na 8 sierpnia to mnóstwo słońca i praktyczny brak zachmurzenia również w Polsce. Silny klin wyżowy zapewni nam dziś wspaniałą, słoneczną aurę.

Pogoda na 8 sierpnia. Bezchmurne niebo w kraju
Pogoda na 8 sierpnia. Bezchmurne niebo w kraju

Potwierdzają to wyliczenia modeli numerycznych. Wszystkie dostępne modele prognozują dziś mnóstwo słońca i praktycznie brak zachmurzenia w kraju. Z rana, na południowym zachodzie zachmurzenie wzrośnie do średniego. Na Podkarpaciu może popadać również słaby deszcz. Jednak w kolejnych godzinach poniedziałku chmury znikną również z południowego wschodu, a pogoda przyniesie nam mnóstwo słonecznego nieba. Brak zachmurzenia oraz praktycznie bezwietrzna aura, to czeka nas w pogodzie dzisiejszego dnia. W całej Polsce będzie dziś bezwietrznie. Lekkie porywy wiatru możliwe tylko nad samym morzem, gdzie w porywach wiać może do 20-30 km/h. Odczuwalne porywy wiatru możliwe również na południu kraju. Tutaj również wiało będzie w okolicach 20-30 km/h. Podczas gdy o wietrze pisać możemy w regionach południowych i północnych, w pasie centralnym kraju wiatr będzie nieodczuwalny.

Pogoda na 8 sierpnia. Prognozowane temperatury powietrza

W weekend przez kraj przeszedł front chłodny. Za frontem do Polski spływa chłodne powietrze o charakterze morskim. W związku z tym temperatury powietrza w kraju nie będą dziś bardzo wysokie. Poniżej prognoza temperatury na dzisiejszy dzień.

Temperatury powietrza 8 sierpnia dla Polski
Pogoda na 8 sierpnia. Temperatury powietrza

Pogoda na 8 sierpnia 2022 przyniesie nam temperatury powyżej 20 stopni w całym kraju. Najchłodniejszym regionem będzie północny wschód i północ, gdzie słupki rtęci wskażą właśnie w okolicach dwudziestek. Cieplej, do 22 stopni w pozostałych regionach Polski Wschodniej. Od 22 do 24 stopni wskażą termometry na południu kraju. Podczas gdy na północy kraju słupki rtęci dotrą do dwudziestek, na krańcach zachodnich może to być gorący dzień, gdy słupki rtęci pokazywać mogą nawet do 25 stopni Celsjusza. Ciśnienie atmosferyczne na bardzo wysokim i co ważne stabilnym poziomie. Barometry pokażą dziś nieco ponad 1025 hPa. Podsumowując, pogoda na 8 sierpnia przyniesie nam słoneczny, piękny dzień nad Polską. Temperatury nie będą bardzo wysokie, jednak zapewnią komfort termiczny podczas przebywania na świeżym powietrzu. Opady i zachmurzenie w poniedziałek w Polsce nie będzie występować. Więcej aktualności pogodowych na FaniPogody.pl

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk