Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś 28.02.2021. Przedwiośnie ostatniego dnia lutego

Pogoda w Polsce na dzień 28 lutego 2021


Polska dostaje się pod wpływ wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. W związku z tym w zdecydowanej większości regionów Polski nie pojawią się dziś opady. Blisko wschodniej granicy kraju przemieszcza się będzie front okluzji. Co za tym idzie , we wschodniej części kraju w godzinach popołudniowych mogą pojawić się opady. Zapraszamy na prognozę pogody na ostatni dzień lutego.

Umiarkowane temperatury w Polsce. Chłodniej niż ostatnio

Ostatnie dni w Polsce przyzwyczaiły nas do wiosennych temperatur. Do kraju napływały ciepłe masy powietrza z południa i zachodu. W związku z tym temperatury przekraczały w Polsce nawet 22 stopnie. W ubiegłym tygodniu padł nawet historyczny rekord ciepła za luty dla Polski. Dziś nie będzie już tak ciepło w Polsce.

Temperatury w Polsce niedziela 28 lutego

Niedzielny poranek może przynieść słabe przymrozki na wschodzie kraju. Rano na zachodzie i północy Polski w okolicach 2 stopni powyżej zera. W kolejnych godzinach temperatura w Polsce będzie rosła. Choć nie będzie to wybitnie ciepły dzień, termometry na zachodzie kraju zbliżą się do 10 stopni powyżej zera. Nieco chłodniej, do 5 stopni w północnej i północno wschodniej części kraju. Wszystko to przez zachmurzenie o czym poniżej.

Sporo chmur w niedzielę nad Polską

Większość kraju wciąż znajduje się pod wpływem wyżu z zachodniej Europy. Ze względu na fakt, że blisko wschodniej granicy znajduje się front atmosferyczny, większość niedzieli będzie pochmurna. Największe szanse na rozpogodzenia mają mieszkańcy południowego zachodu. Choć w całej południowej części kraju okresy ze słońcem na niebie są możliwe. Przed południem chwile ze słońcem możliwe również na południowym wschodzie.

Chmury i deszcz Polska

Na powyższej mapie, kolorem biały zaznaczone są obszary z największym prawdopodobieństwem bezchmurnego nieba. Wraz z nadejściem późnego popołudnia i wieczora do kraju od wschodu zbliżać się zacznie strefa opadów. Wieczorem i w nocy na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe opady deszczu, a lokalnie nawet deszczu ze śniegiem i śniegu. Bieżące położenie opadów nad Polską obserwować można w tym miejscu.

Podsumowując prognozę pogody na dziś wspomnę jeszcze o wietrze. Wiatr pojawi się w niedzielę we wschodniej części kraju. Wiatr nasilał się będzie z każdą godziną. Wiało będzie z kierunków zachodnich, a siła wiatru dochodziła będzie po południu w niedzielę do 60 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk