Pogoda na niedzielę 12 lutego. Silny antycyklon przejmuje stery nad pogodą w regionie

Sobota upłynęła nam pod znakiem niestabilnej aury. Przez kraj przemieszczały się fronty atmosferyczne przynosząc opady i silny wiatr. Pogoda na niedzielę przyniesie duże zmiany. Będą to zmiany pozytywne. Dostaniemy się dziś pod wpływ wyżu z centrum nad Niemcami.

Pogoda na niedzielę. Sytuacja baryczna
Pogoda na niedzielę. Sytuacja baryczna

Ciśnienie w centrum wyżu przekroczy 1035 hPa. Antycyklon ten, jak sama nazwa wskazuje spowoduje blokadę cyrkulacji atlantyckiej w nasz region. Aura zdecydowanie uspokoi się. Zapraszam na szczegóły. Przeczytaj również: Wichura dotarła do Europy. Silny antycyklon Stefan

Pogoda na niedzielę. Brak opadów. Rozpogodzenia w Polsce

Wyż przyniesie uspokojenie aury. Nie będzie to jednak obszar wysokiego ciśnienia tak rozległy i silny by zapewnić nam piękną, słoneczną pogodę w Polsce. Owszem, w kraju pojawią się rozpogodzenia, jednak nie będą one towarzyszyły nam na znacznym obszarze przez całą niedzielę.

Pogoda na niedzielę. Rozpogodzenia w Polsce
Pogoda na niedzielę. Rozpogodzenia w Polsce

Powyżej prognoza zachmurzenia i ciśnienia na wczesne popołudnie. Według modelu ECMWF więcej szans na chwile ze słońcem mają mieszkańcy wschodu. Jednak dla regionów zachodnich również skłonny jestem napisać, że momenty ze słońcem są dziś możliwe. Pogoda na niedzielę nie przyniesie opadów na nizinach w kraju. Słabe, zanikające opady deszczu możliwe są dziś na obszarach podgórskich i w górach. Uspokoi się również wiatr.

Prognoza wiatru na niedzielę 12 lutego
W niedzielę wiatr uspokoi się

Porywy wiatru do 40 km/h nad samym morzem. W górach wiatr wiać może z prędkością do 50 km/h. Na nizinach w Polsce pogoda na niedzielę nie przyniesie już wiatru, który negatywnie wpływałby nasze samopoczucie, czy choćby temperaturę odczuwalną. Przeczytaj: Potężny atak zimy w Japonii. Ponad 2 metry śniegu

Temperatury w niedzielę w Polsce

Dodatnie temperatury obejmują coraz większy obszar kraju. Pogoda dziś przyniesie całodobowy mróz (lekki) wyłącznie na krańcach południowych kraju. Poniżej prognoza temperatury dla Polski według europejskiego modelu ECMWF.

Pogoda na niedzielę. Prognoza temperatury
Pogoda na niedzielę. Prognoza temperatury

Na wschodzie kraju jeszcze dość chłodno, termometry wskażą maksymalnie do 4 stopni Celsjusza. Podczas gdy na południu i wschodzie jeszcze dość chłodno, na zachodzie termometry pokazywały będą nawet do 6 stopni powyżej zera. Jednak temperatura odczuwalna w dniu dzisiejszym będzie znacznie wyższa niż wczoraj. Dziś nie będzie obniżał jej wiatr. Ciśnienie atmosferyczne szybuje w górę. Barometry pokażą dziś w pewnym momencie nawet 1035 hPa. Życząc Wam miłej niedzieli, zapraszam na portal w kolejnych godzinach. Dziś między innymi pogoda długoterminowa na 16 dni dla Polski. W imieniu Arka zapraszam.