16 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 10/11 maja dla Polski. Ciepła i pogodna noc w kraju. Jutro upał?

Pogoda na noc 10-11-kwietnia

Polska znalazła się pod wpływem wyżu ze wschodu Europy. W związku z tym panuje u nas piękna, bezchmurna pogoda. Zachód Polski dostaje się pod wpływ wyżu z centrum nad Wyspami Brytyjskimi, ale nie będzie on wpływał jeszcze na pogodę w naszym kraju. Z południowego zachodu kontynentu docierają do nas bardzo ciepłe masy powietrza. Dzięki temu również w nocy temperatury będą dość wysokie. Zapraszam na prognozę pogody na noc z 10 na 11 maja dla Polski.

Pogoda na noc. Brak opadów,. burze za zachodnią granicą Polski

Tak jak wspomniałem we wstępie, noc w Polsce nie powinna przynieść opadów. Jedyna szansa na jakiekolwiek opady, to krańce północno zachodnie w drugiej części nocy. Jest szansa, że do wymienionych regionów dotrą burze, które wieczorem i w nocy przechodziły będą w Niemczech. Na powyższej mapie synoptycznej (źródło) widać wyraźnie przedfrontową linię zbieżności wiatru ułożoną za naszą zachodnią granicą. Jednak nie zajmujmy się tym dłużej. Szanse na jakiekolwiek opady w nocy w Polsce są minimalne. Świadczy o tym również prognoza modelu SWISS-HD. Na poniższej mapie widać, że nad krajem w nocy z 10 na 11 nie będą zalegać chmury.

Bezchmurne niebo w nocy z 10/11 kwietnia.

Ciepła noc nad Polską

Majowe noce w pierwszej dekadzie maja nie rozpieszczały nas jeśli chodzi o temperatury powietrza. Dzisiejsza noc nie będzie również nocą z letnią temperaturą powietrza, ale w większości regionów kraju słupki rtęci wskazywały będą powyżej 10 stopni Celsjusza. Temperatura w Polsce Zachodniej to nawet 12-14 stopni powyżej zera.

Pogoda na noc. Temperatura w Polsce

Na wschodzie kraju w okolicach 10 stopni. Piszę tutaj oczywiście o temperaturach w najchłodniejszym momencie nocy, o poranku. W pierwszej części nocy temperatury będą wyższe. Na zachodzie w pierwszej części nocy nie wykluczam temperatur powyżej 20 stopni Celsjusza. Temperaturę odczuwalną, podobnie jak przez cały poniedziałek obniżał będzie wiatr. Wiatr w porywach osiągał będzie nawet 80km/h, co już daje wiatr naprawdę silny. Najmocniej w nocy wiało będzie w centrum i na wschodzie Polski, przy czym zaznaczyć należy, że wiatr z każdą godziną nocy tracił będzie na sile. Ciśnienie w nocy będzie delikatnie spadać, lecz jest ono wciąż wysokie, powyżej 1015 hPa.