14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 16/17 stycznia. Śnieżyca i silny mróz nad Polską

Prognoza pogody na noc. Mróz i śnieg w Polsce

Sobota upłynęła pod znakiem niżu, który przesuwał się nad Polską wschodnią i centralną z północny na południe. W obszarze oddziaływania rozwinęła się strefa konwekcyjnych opadów śniegu. Śnieżyca w nocy sunęła będzie dalej na południe.

Intensywne opady śniegu w nocy nad Polską

Wieczorem i w nocy najbardziej intensywnych opadów śniegu spodziewamy się w pasie Polski centralnej i południowej. Intensywne opady śniegu występować będą na Lubelszczyźnie. Śnieg sypał będzie również na południ Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, aż po Dolny Śląsk i Wielkopolskę.

Opady śniegu wieczorem nad Polską

W kolejnych godzinach nadchodzącej nocy strefa konwekcyjnych opadów śniegu związanych z niżem przesuwała będzie się nadal na południe kraju. Intensywne opady śniegu trwały będą w Polsce południowej do godzina wczesno porannych. Należy zaznaczyć, że z każdą godziną zbliżającą noc do świtu opady będą już opuszczał nasz kraj wędrując dalej na południe. Poniżej prognoza opadów śniegu na drugą część nocy w Polsce.

Druga część nocy to dalsze opady śniegu

Noc z soboty na niedzielę przyniesie siarczysty mróz

Nadchodząca noc przyniesie nie tylko intensywne opady śniegu. Nad region Polski północno wschodnie i wschodniej napłynie jeszcze zimniejsze powietrze. To będzie już prawdziwy powiew chłodu, gdyż temperatury na północnym wschodzie kraju spadną nawet poniżej -20 stopni. Lokalnie, przy rozpogodzeniach mróz sięgać może -25 stopni Celsjusza na północnym-wschodzie.

Temperatura w nocy. Silny mróz w Polsce

Mróz wystąpi nadchodzącej nocy w całym kraju. Najcieplej będzie na krańcach zachodnich, gdzie słupki rtęci wskażą w okolicach -4. Jednak w centrum i na wschodzie mróz osiągnie w nocy wartości dwucyfrowe.

Warto dodać, że w strefie oddziaływania niżu nasili się wiatr. Lokalnie porywy wiatru sięgały będą wieczorem i w nocy nawet 60 km/h. Wiatr, podobnie jak strefa opadów wędrował będzie z północny na południe kraju. W drugiej części nocy na północy zacznie robić się bezwietrznie. Nad ranem wiatr ucichnie również w centrum i na wschodzie. Do rana mocniejszego wiatru spodziewamy się na południu Polski. W połączeniu z intensywnymi opadami śniegu wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne. Jak długo potrwa obecny atak zimy? Zachęcamy do zapoznania się z prognozą długoterminową dla Polski pod linkiem poniżej.

Aktualna temperatura w Polsce

Położenie opadów i burz