12 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 17/18 stycznia. Brak opadów, ale silny mróz w nocy

Mróz w nocy w Polsce

Sobota i noc z soboty na niedzielę minęła w Polsce pod znakiem intensywnych opadów śniegu. Wystąpił także silny mróz, o czym pisaliśmy w tutaj. Podczas nadchodzącej nocy z niedzieli na poniedziałek opady w Polsce już nie wystąpią. Mróz za to będzie jeszcze większy niż ostatnio.

Bardzo zimna noc w Polsce

Od wielu dni wiemy, że noc z niedzieli na poniedziałek i poniedziałkowy poranek będą najzimniejszym okresem dla Polski w kilkudniowej “fali mrozów” Europą Wschodnią.

Mróz wieczorem w Polsce

Już po zachodzie słońca temperatura w Polsce zacznie bardzo szybko spadać. W okolicach 20-21 wieczorem w wielu miejscach kraju mróz już sięgał będzie -20 stopni. Arktyczne powietrze wtargnie w nocy również do Polski centralnej i południowej, gdzie słupki rtęci również poszybują mocno w dół. Nawet na zachodzie kraju termometry dzisiejszej nocy zbliżą się do dwucyfrowych wartości.

Mróz w Polsce

Jeszcze silniejszego mrozu w Polsce spodziewać możemy się w drugiej części nocy i nad ranem w poniedziałek. Wg. prognoz modelu ICON temperatura na północnym wschodzie kraju spadnie do nawet -28 stopni. Lokalnie, przy sprzyjających warunkach terenowych i bezchmurnym niebie mrów nad ranem może być jeszcze większy. Bardzo zimno w drugiej części nocy będzie praktycznie w całym kraju. Tylko na krańcach zachodnich mróz nie będzie siarczysty. W pozostałych regionach temperatura w nocy na poziomie -15 stopni i mniej będzie normą.

Mróz w Polsce, ale bez opadów

Nadchodząca noc będzie bardzo trudna jeśli chodzi o temperatury w kraju. Z dobrych wiadomości jednak podamy, że nie będzie dokuczał nam już intensywnie padający śnieg. Praktycznie w całym kraju nie prognozuje się już opadów atmosferycznych. Dodatkowo od północy przez całą niedzielę postępowały rozpogodzenia, które utrzymają się również w noc z niedzieli na poniedziałek. Z rana z pewnością poinformujemy gdzie w Polsce padły najniższe temperatury. Jednak przypominamy, że aktualną temperaturę w Polsce sprawdzać możecie u nas na stronie pod poniższym linkiem.