Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na poniedziałek 18 stycznia. Początek zmian w pogodzie

Jesteśmy po bardzo zimnej nocy. Temperatura w wielu miejscach kraju spadła poniżej -25 stopni. O siarczystych mrozach w mocy napiszemy w innym wpisie, tutaj tylko słowem wstępu. Po zimnej nocy, poniedziałek również z ujemnymi temperaturami. Od zachodu jednak wkroczy front atmosferyczny, a wraz z nim ocieplenie i opady.

Front atmosferyczny

W poniedziałek kraj znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad południową Europą. Zapewni to rozpogodzenia i piękną pogodę w wielu regionach kraju. Jednak w drugiej części dnia do kraju zbliży się od zachodu front okluzji, związany z niżem FLAVIU z centrum w okolicach Islandii. Przyniesie on do kraju opady, ale i cieplejsze masy powietrza.

Mróz nie odpuści w Poniedziałek 18.01

Pierwszy dzień tygodnia nadal z ujemnymi temperaturami w wielu miejscach Polski. Najchłodniej na wschodzie i północnym wschodzie, gdzie nadal zalegać będzie arktyczne powietrze.

Temperatura w poniedziałek nad Polską

Najcieplejszy moment dnia to nadal dwucyfrowe wartości mrozu na wschodzie i w centrum kraju. Najchłodniej, bo -14 stopni na krańcach wschodnich kraju. W centrum i na południu kraju od -10 do nawet -13 stopni. Najcieplej na zachodzie gdzie wraz ze zbliżaniem się strefy frontowej napływać będzie cieplejsze powietrze z południowego zachodu. Pod wieczór nie wykluczone są minimalnie dodatnie temperatury na zachodzie kraju.

Powrót opadów śniegu w Polsce

Poniedziełek 18 stycznia przyniesie piękną, bezchmurną pogodę w wielu regionach kraju. Jednak w godzinach popołudniowych i wieczornych do Polski zachodniej wkroczy strefa opadów związana z frontem okluzji.

Opady śniegu w Polsce

Opady śniegu pod wieczór i w nocy sunęły będą przez kraj z zachodu na wschód. Lokalnie śnieg padać może całkiem intensywnie. Pod wieczór na Pomorzu zachodnim nie wykluczamy, że opady mokrego śniegu przechodziły będą w śnieg z deszczem. Poniedziałek praktycznie bezwietrzny w całej Polski. Dopiero po południu i wieczorem, wraz ze zbliżaniem się strefy frontowej, do kraju z zachodu wkroczy strefa słabego wiatru. Ten w porywach osiągał będzie do 50 km/h. Zdecydowanie silniejszy wiatr czeka nas w Polsce we wtorek, ale o tym już w kolejnych wpisach dotyczących pogody w Polsce.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk