25 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 20/21 stycznia. Mróz na wschodzie. Rozpogodzenia w Polsce

Środa przyniosła nam sporo opadów w Polsce. Na północy i w centralnej Polsce padał deszcz ze śniegiem i marznący deszcz. Na wschodzie były to opady śniegu, lokalnie śnieg sypał intensywnie. Wydaliśmy z rana odpowiednie ostrzeżenia przed opadami śniegu w kraju. Nadchodząca noc nie przyniesie już tylu opadów w Polsce.

Mało opadów w nocy w Polsce

W pierwszej części nocy opady marznącego deszczu pojawić się mogą na północnym wschodzie. W pozostałych regionach Polski już bez opadów. Na południu nie wykluczone nawet rozpogodzenia. Bezchmurne niebo pojawić się może w drugiej części nocy również na zachodzie kraju.

Odwilż postępuje w Polsce również w nocy

Niestety noc przyniesie dalsze wycofywanie się zimy z Polski. Od zachodu kraju postępuje ocieplenie, które w nocy obejmie również dzielnice centralne.

Temperatura w nocy w Polsce

Na południowym wschodzie nawet w najchłodniejszym momencie nadchodzącej nocy termometry pokażą 4 stopnie na plusie. W centrum kraju w okolicach zera. Mróz nie odpuszcza tylko na wschodzie Polski. Tam słupki rtęci wskażą w okolicach 4 stopni mrozu. Nawet do -10 stopni w nocy na krańcach północno wschodnich kraju. Tu nadal lokalnie panować może siarczysty mróz.

Wiatr w Polsce w nocy odczuwalny będzie jedynie na południu kraju. Wysoko w górach wiać może nawet do 80 km/h. Silniejsze porywy wiatru wkroczą do Polski od godzi nocnych. Związane to będzie z głębokim niżem na zachodzie Europy. O silnej wichurze w Europie i wietrze w czwartek w Polsce pisaliśmy tutaj.

Zachęcamy również do lektury naszej pogody długoterminowej. Analizujemy w niej, czy realny jest jeszcze powrót zimy tak mocnej jak jeszcze kilka dni temu.