27 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 8/9 lutego. Sprawdź kiedy śnieżyca odpuści. Mróz nawet -20 stopni w Polsce

Prognoza pogody na noc

Dzień upłynął w Polsce pod znakiem intensywnej śnieżycy, a na południu również opadów marznących. Noc z 8 na 9 lutego przyniesie uspokojenie w pogodzie, choć śnieżyca w dalszym ciągu nie ustąpi na północy i wschodzie kraju.

Siarczysty mróz w nocy w Polsce

Strefa opadów i zachmurzenia przesunie się w nocy na wschód i północ kraju (o tym w dalszej części wpisu). Na południowym zachodzie pogoda trochę się uspokoi. Niewykluczone są też lokalne przejaśnienia na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, czy Śląsku oraz Ziemi Łódzkiej. I to właśnie w tych regionach w Polsce będzie najchłodniej podczas nadchodzącej nocy.

Temperatura w nocy nad Polską
Temperatura w nocy na obszarze Polski

Największych mrozów w nocy spodziewamy się w pasie od lubuskiego po Ziemię Świętokrzyską i Śląsk. Lokalnie, przy rozpogodzeniach słupki rtęci w nocy w wymienionych regionach spaść mogą do nawet -21 kreski. Cieplej, ale również z mocnym mrozem w pozostałych regionach Polski. Termometry w Polsce północnej, wschodniej i częściowo centralnej wskazywały będą w okolicach -10 stopni. Najcieplej w Bieszczadach, gdzie mróz będzie “tylko” ośmiostopniowy. Aktualną temperaturę sprawdzać można w tym miejscu.

Wiatr w nocy nad Polską

Nadchodząca noc przyniesie spokój jeśli chodzi o wiatr. W Polsce południowej wiatr w nocy praktycznie ucichnie. Silniejszych porywów wiatru spodziewać możemy się jeszcze w północnej części kraju. Nad morzem w nocy wichura, wiatr nad samym morzem wiać może ponad 90 km/h.

Śnieżyca w nocy odsunie się na wschód i północ

Poniedziałek dał się we znaki mieszkańcom większości regionów Polski. Potężna śnieżyca i opady deszczu marznącego doprowadziły do prawdziwego paraliżu komunikacyjnego w kraju. W nocy śnieżyca odpuści na południu Polski.

Opady śniegu w Polsce

W drugiej części nocy opady ustaną również w Polsce centralnej. Intensywne opady śniegu w drugiej części nocy utrzymają się jeszcze w Polsce północnej, północnej oraz na krańcach wschodnich Lubelszczyzny i Podkarpacia. Wtorek powinien przynieść uspokojenie w pogodzie. Przerwa od opadów śniegu nie potrwa w Polsce długo, ale to już temat na kolejne wpisy.

Śnieżyca w nocy odpuści

Podsumowując prognozę pogody na noc z poniedziałku na wtorek. Pierwsza część nocy przyniesie jeszcze intensywne opady śniegu w wielu regionach kraju. Z każdą godziną intensywne opady śniegu przesuwały będą się na północ i północny wschód kraju. Nadchodząca noc przyniesie siarczysty mróz, nawet do -20 stopni na południowym zachodzie. Mróz w Polsce nie odpuści również w kolejnych dniach. Jeszcze w lutym słupki rtęci pokazywać mogą w Polsce poniżej-20 stopni. Piszemy o tym w poniższym wpisie.