Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na sobotę 30.01. Intensywne opady śniegu. Nadchodzi mróz

Pogoda na dziś. Sobota 30.01.2021

Na pogodę w Polsce wpływał będzie system frontów atmosferycznych, które w sobotę znajdą się na południu kraju. Taka sytuacja baryczna przyniesie w Polsce dużo opadów śniegu. Powoli spadać zacznie również temperatura. Nadchodzi mróz.

System frontów nad Polską. Spadnie śnieg

Polskę czekają dziś opady. Intensywnie sypnie śnieg

Już od rana w Polsce obserwujemy intensywne opady. Na krańcach południowych (południowo zachodnich) kraju występują opady marznące. W pozostałych regionach kraju obserwujemy opady śniegu. Lokalnie śnieg sypie bardzo intensywnie. Zaskakująco względem wczorajszych prognoz przebiega pierwsza strefa opadów śniegu nad krajem. Opady śniegu podczas odchodzącej nocy miały być najbardziej intensywne na południu kraju. Tymczasem dość rozległa i wydajna opadowo strefa sunie obecnie nad Polską centralną. W kolejnych godzinach opady śniegu związane z tą strefą przesuną się nad Podlasie i północ Lubelszczyzny. Na północy kraju niewykluczone burze śnieżne.

Druga strefa silnych opadów śniegu znajduje się obecnie na zachodzie kraju i przez cały dzisiejszy dzień wędrowała będzie na wschód. Śnieg pada obecnie intensywnie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Ta strefa opadów również dość szybko przesuwa się na wschód i przyniesie opady śniegu w południowej połowie kraju.

Delikatny mróz w Polsce. Zrobi się chłodniej

Temperatura w Polsce

Sobota będzie dniem, który na termometrach przyniesie nam słaby mróz. Na zachodzie i południu kraju temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie nawet dodatnia. Przez całą sobotę słaby mróz panował będzie na wschodzie kraju. Nawet w najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci na wschodzie wskazywały będą maksymalnie -1 stopień Celsjusza.

Z każdą godziną temperatura po południu w Polsce zacznie spadać. Noc z soboty na niedzielę przyniesie siarczysty mróz z temperaturami nawet poniżej -10 stopni. Wiatr dokuczał będzie dziś jedynie mieszkańcom Polski południowej. Lokalnie, na terenach podgórskich i w górach wiać może bardzo mocno. Wiatr na południu może osiągać dziś nawet 100km/h.

Aktualna temperatura w Polsce

Radar opadów i wiatru nad Polską