Pogoda na środę 10 lutego. Kolejna śnieżyca z południa. Mróz nie odpuści

Duży wpływ na pogodę w Polsce 10 lutego wywierać będzie niż, którego centrum przesuwa się obecnie nad Węgry. Przyniesie on w kolejnych godzinach intensywną śnieżycę nad Polską. Najwięcej śniegu spadnie na południu i wschodzie kraju. Mróz w środę 10 lutego również nie odpuści.

Pogoda na środę 10 lutego

Do Polski nadciąga kolejna śnieżyca

Już wczoraj ostrzegaliśmy przed silną śnieżycą, która przyniesie intensywne opady śniegu w Polsce. Z rana opadów śniegu spodziewać możemy się na Mazowszu, a także Pomorzu. Nie będą to intensywne opady białego puchu. W przeciwieństwie do strefy opadów, która już po południu wkroczy do Polski od Czech i Słowacji.

Na mapie z prognozą opadów na godziny popołudniowe (model SWISS-HD, źródło tutaj) widać doskonale wkraczającą do Polski śnieżycę. Po południu słaby śnieg padał będzie na krańcach Polski północno wschodniej. Z każdą godziną po południu i wieczorem strefa intensywnych opadów wkraczała będzie w głąb Polski południowo wschodniej i centralnej.

Śnieżyca w czwartek w Polsce

Wiele wskazuje na to, że opady śniegu, które wystąpią dziś w Polsce po południu nie będą tak intensywne jak choćby w poniedziałek 8 lutego. Przede wszystkim śnieżyca nie wystąpi na tak dużym obszarze kraju. Intensywne opady śniegu ograniczą się do południowo wschodniej ćwiartki kraju. Na południu Podkarpacia i Małopolski, w ciepłym sektorze związanym z frontem atmosferycznym nie wykluczamy opadów deszczu marznącego powodującego gołoledź.

Całodobowy mróz w Polsce w środę 10 lutego

Środa nie przyniesie w większości regionów kraju znacznego ocieplenia. Mróz nadal towarzyszył będzie nam przez całą dobę. Najcieplej 10 lutego będzie na południowym wschodzie i południu, gdzie na temperaturę wpłynie ciepły front atmosferyczny. Temperatura na południu Podkarpacia i Małopolski (prócz Tatr) sięgać może -2 stopni, a na krańcach południowo-zachodnich możliwa lekka odwilż.

Mróz będzie większy na pozostałym obszarze kraju. Minus 6 stopni na Lubelszczyźnie i zachodzie kraju. Do -8 w centrum i na północy. Najzimniej w środę będzie na północnym wschodzie, gdzie słupki rtęci wskazywać mogą mróz dwucyfrowy. Przypominamy, że pod tym linkiem sprawdzać można aktualną temperaturę w Polsce.

Kończąc wspomnijmy dwa zdania o wietrze w środę nad Polską. Wiatr 10 lutego pojawi się w Polsce wyłącznie w górach i nad Bałtykiem. Nie będą to porywy wiatru silne, do 50 km/h. Na pozostałym obszarze kraju bezwietrznie.