10 maja 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 21.02.2021. Piękna i słoneczna niedziela. Do 13 stopni w Polsce

Pogoda na niedzielę. Wiosna w Polsce

Do Polski dotarła odwilż. W wielu miejscach kraju pogoda przypomina bardziej wiosenną, niż zimową. Niedziela przyniesie jeszcze bardziej wiosenną aurę. Do wysokiej temperatury powietrza w całym kraju dołączy jeszcze piękna, słoneczna i bezchmurna pogoda. Zapraszamy na prognozę pogody na niedzielę 21 lutego 2021.

Pogodę w niedzielę 21.02 kształtował będzie wyż. Brak chmur i opadów

Dziś Polska, jak i cały region Europy Centralnej i Wschodniej znajdzie się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia. Wyż otrzymał jakże piękną nazwę ILONKA. Centrum tego silnego wyżu znajdowało się dziś będzie nad Morzem Czarnym. W związku z wpływem wyżu na nasz region niedziela w Polsce upłynie pod znakiem wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ciśnienie w niedzielę w Polsce osiągnie nawet 1025 hPa (źródło mapy dwd.de)

W niedzielę Polska znajduje się pod wpływem wyżu

Ze względu na obecność silnego wyżu, pogoda w niedzielę nie przyniesie w naszym kraju żadnych opadów. W godzinach porannych możliwe są mgły. Największe prawdopodobieństwo, że mgły utrzymają się po nocy istnieje na wschodzie kraju. Jednak na skutek silnej operacji słonecznej mgły powinny dość szybko ustąpić. Już koło godziny 10 niebo w większości regionów Polski powinno być bezchmurne. W związku z brakiem chmur nad Polską, pogoda w niedzielę nie przyniesie oczywiście opadów atmosferycznych. Wydaje się pewne, że piękna, słoneczna pogoda towarzyszyć nam będzie przez cały dzisiejszy dzień.

Poranne mgły szybko ustąpią. Niebo w niedzielę nad Polską powinno być bezchmurne.

Pogoda w niedzielę to wysokie temperatury. Kontynuacja silnej odwilży w Polsce

Do Polski wciąż napływa ciepłe powietrze polarnomorskie. Jego napływ sięga coraz bardziej na wschód. Dlatego też wysokie temperatury obejmują więcej regionów kraju. Niedziela na zachodzie kraju przyniesie temperatury wiosenne. Słupki rtęci na zachodzie Polski osiągną dziś wartości dwucyfrowe na plusie. Prawdopodobnie termometry na zachodzie kraju pokażą dziś 12-13 stopni powyżej zera.

Temperatura w niedzielę w Polsce

Ze względu na napływ ciepłych mas powietrza oraz silne nasłonecznienie ciepło zrobi się dziś w całym kraju. Najcieplej oczywiście na zachodzie, o czym pisałem już wyżej. Temperatury w centrum Polski w okolicach 6 stopni na plusie. Wschód kraju z temperaturą na poziomie 4-5 stopni Celsjusza. Dane odnośnie temperatury w niedzielę pochodzą z wyliczeń modelu ICON-EU. Z pewnością, przy bezchmurnym niebie i silnym nasłonecznieniu temperatury w pełnym słońcu będą dziś jeszcze wyższe. Z każdą godziną silnej odwilży wzrasta ryzyko powodzi. Jeszcze dziś przygotujemy dla Was raport ze stanów wód w Polsce. Sprawdzimy jak bardzo pogarsza się sytuacja hydrologiczna w kraju.

Podsumowując pogodę na niedzielę 21 lutego wspomnijmy o wietrze. Porywy wiatry, wysoko w górach nawet silniejszego, możliwe są dziś tylko na południu kraju. Nawet tam wiatr nie będzie jednak silny. Porywy wiatru w niedzielę na południu osiągnął do 50 km/h na nizinach. Wysoko w górach wiać może z prędkością do 90 km/h.