19 stycznia 2022

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda online. Silna śnieżyca w nocy w Polsce. Widok z kamer live

Śnieżyca w Polsce

Jeszcze poranne prognozy opadów nie widziały śnieżycy, która przechodzi obecnie w Polsce południowo wschodniej. Strefa opadów śniegu miała minąć nasz kraj i przynieść śnieg na Słowacji i Ukrainie. Tymczasem strefa frontowa wysunęła się bardziej na północ przynosząc śnieżycę również w Polsce.

Noc przyniesie kolejną śnieżycę w Polsce

W naszej zakładce radarowej pokazującej opady śniegu online widać, że silna strefa opadów śniegu wkroczyła do Małopolski i na Podkarpacie. W kolejnych godzinach śnieżyca obejmie również południe Lubelszczyzny.

Śnieżyca nad Polską

Opady śniegu lokalnie są intensywne. W kilka godzin nocnych podczas których śnieżyca przemieszczała się będzie nad Polską południowo wschodnią dosypie kolejnych kilka centymetrów śniegu. Zgodnie z prognozą pogody podczas dzisiejszej nocy śnieg padać może w pasie Polski południowej i wschodniej.

Znów ciężkie warunki na drogach w Polsce

Minęła dopiero ponad doba od silnej śnieżycy, która przechodziła nad południową i wschodnią Polską. Dodatkowo na Podkarpaciu jeszcze wczoraj padał marznący deszcz lodowy. Jak się okazuje kierowcy w południowo wschodniej części kraju znów zmagać się muszą z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. Śnieg w regionie sypie naprawdę intensywnie. Spójrzmy na kilka ujęć z kamer drogowych dostępnych na stronie traxelektronik.pl

Śnieżyca Leżajsk


Oto obraz z kamery drogowej w Leżajsku. Widać tu intensywne opady śniegu. Drogi są całkowicie białe, a warunki drogowe pogarszały będą się z każdą godziną. Poniżej obrazek z kamery w miejscowości Krasne nieopodal Rzeszowa. Widać tu, że mimo bliskości miasta wojewódzkiego drogi również są białe. Tutaj również warunki są trudne.

śnieżyca Rzeszów

Obserwując aktualne radary opadów oraz zaktualizowane prognozy pogody na noc widać, że intensywne opady śniegu nad Polską południowo wschodnią potrwają jeszcze kilka godzin. Przez ten czas warunki na drogach regiony z pewnością ulegną pogorszeniu.