Pogoda. Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę. Mroźna noc nad Polską. Przelotny śnieg. Wiatr ucichnie. Burze nie wystąpią

Sytuacja baryczna nad naszym regionem nie ulega zmianie. Grzbiet fali górnej rozciąga się od północnej Afryki, przez Półwysep Iberyjski, Francję, Niemcy, aż po Skandynawię. Po jego wschodniej stronie następuje spływ chłodnego powietrza z północy na południe kontynentu. Na trasie tego spływu chłodnych mas powietrza znajduje się również Polska. Stąd też podczas nadchodzącej nocy temperatury w całym kraju będą ujemne. W wielu miejscach mróz będzie naprawdę duży.

IMGW-PIB

Najcieplej nad morzem, gdzie słupki rtęci wskażą -1 stopni. Pas Polski centralnej od zachodu po wschód to od -2 do nawet -5 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na terenach podgórskich oraz na Suwalszczyźnie. Tutaj słupki rtęci spadną do nawet -8 stopni. Lokalnie, zwłaszcza w górach może być jeszcze zimniej.

Opady atmosferyczne ograniczą się dzisiejszej nocy do obszarów podgórskich. Wysoko w górach śnieg padać może naprawdę intensywnie co spowoduje zwiększenie ryzyka lawinowego w Tatrach. Śnieg słabo i przelotnie popadać może w pasie Polski centralnej. Od Pomorza, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Śląsk. Nie będą to opady intensywne. Nie powinny doprowadzić do znaczącego przyrostu pokrywy śnieżnej.

Podczas nadchodzącej nocy na sile straci całkowicie wiatr. W pierwszej części nocy wiatr wiać może jeszcze mocniej na południu i południowym-wschodzie. Z każdą godziną wiatr będzie odsuwał się na wschód, by w drugiej części nocy zrobiło się praktycznie bezwietrznie w całej Polsce.