26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Sprawdź, ile śniegu leży 6 stycznia 2021 w Polsce (MAPY)

Pogoda. Polska od dłuższego czasu znajduje się w zasięgu cyrkulacji południowej. Do naszej części Europy docierają ośrodki niskiego ciśnienia z rodowodem śródziemnomorskim. Przynoszą one intensywne opady atmosferyczne. W cieplejszych masach powietrza deszczu, w chłodniejszych śniegu.

Anomalia w polu ciśnienia ukazująca rozległy obszar obniżonego ciśnienia nad Europą Południową, cz. Zachodnią oraz Centralną i cz. Wschodnią. Wyspy Brytyjskie oraz północ Starego Kontynentu pozostają pod wpływem rozległego wału wyżowego, który stanowi blokadę dla strefowej cyrkulacji strefowe i rozciąga się aż po Rosję.

Prognoza anomalii ciśnienia w okresie od 6.01.2021 do 13.01.2021 dla Europy.

Informacje będą oparte danymi z naziemnych stacji IMGW. Najwięcej śniegu zalega w Dolinie Pięciu Stawów, gdzie pokrywa wyniosła 49 cm, nieco mniej na Śnieżce 28 cm. Poranne dane udostępnione przez IMGW-PIB wskazują, że śnieg zalega m.in na Kasprowym Wierchu, tutaj leży 22 cm śniegu. W Zakopanem zaledwie 6 cm. Znaczna pokrywa śnieżna utworzyła się też na północy kraju. Na stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Elblągu zmierzono 16 cm, a w Chojnicach 11 cm.

Biały puch zalega też na zachodzie. W centrum i na wschodzie według danych pomiarowych, 6 stycznia 2021, 7 UTC nie odnotowano pokrywy śnieżnej.

Mapa z wysokością pokrywy śnieżnej dla Polski, 6 stycznia 2021 dla Polski według IMGW-PIB.

Pogoda. Zasięg pokrywy śnieżnej na obszarze Polski 6 stycznia 2021 według IMGW-PIB