Pogoda. Załamanie pogody w Europie. Atak zimy na południowym wschodzie. Śnieżyce i burze odcięły miejscowości od świata

Przed mieszkańcami Europy Południowo-wschodniej mocno deszczowy początek marca. Jednak w ostatnich dniach pogoda w regionie była również dynamiczna. Gwałtowny spływ chłodu do regionu spowodował, że w wielu miejscach doszło do bardzo intensywnych opadów śniegu.

Atak zimy na południowym wschodzie Europy trwał w ostatnich dniach lutego. W chwili obecnej, spływ bardzo chłodnego powietrza przesunął się na wschód i obejmuje między innymi Turcję.

Wróćmy jednak do zimowych obrazków w południowo-wschodniej Europie. Mnóstwo świeżego śniegu spadło w Albanii. Krajobrazy zabieliły się nie tylko w górach, ale i na nizinach.

Deep snow in Vrenjt peshkopi diber, Albania yesterday, Feb 27th. Thanks to O-loni Fishti for the report – posted with permission.

Opublikowany przez Severe Weather Europe Sobota, 29 lutego 2020

A to już film z Kosowa. Tutaj również w ostatnich dniach lutego mocno sypnęło śniegiem.

Fresh snow in Brezovica, Kosovo yesterday, Feb 28th. Thanks to Venhar Ahmeti for the report – posted with permission.

Opublikowany przez Severe Weather Europe Sobota, 29 lutego 2020

Przepiękne i bardzo intensywne opady śniegu występowały również na Chorwacji. Poniższe nagranie pochodzi z miejscowości Virovitica, na granicy z Węgrami. Widać tu opad mokrego, ciężkiego śniegu.

Snowfall in Virovitica, Croatia this Thursday. Thanks to Kristijan Paljar for the video report. Posted with permission.

Opublikowany przez Severe Weather Europe Sobota, 29 lutego 2020

Tak jak wspomnieliśmy na początku wpisu. Wraz z początkiem marca, pogoda w regionie zmieni się. Chłodne powietrze odsunie się na wschód, obejmując między innymi Węgry, czy Turcję. We Włoszech i na Bałkanach intensywnie zacznie padać deszcz. W wielu miejscach spodziewane są bardzo duże sumy opadowe. Nie wyklucza się powodzi w najbliższych dniach w regionie.