25 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Prognoza pogody na noc 25/26 stycznia. Śnieżyca na wschodzie Polski

Pogoda na noc dla Polski

Na wschód od naszego kraju przemieszcza się głęboki niż pochodzenia śródziemnomorskiego. Po jego zachodniej stronie znajduje się potężna strefa opadów śniegu, które od rana przynoszą silną śnieżycę w Polsce Wschodniej.

Noc nie przyniesie wielkich zmian w pogodzie nad Polska. Nadal we wschodniej części kraju zalegały będą chmury przynoszące bardzo intensywne opady śniegu. W pozostałych regionach Polski opady śniegu będą również występowały, ale już tylko w charakterze przelotnym.

Opady śniegu w nocy nad Polską

Śnieżyca na wschodzie Polski trwała będzie praktycznie do samego wtorkowego poranka. Na północnym wschodzie śnieg padał będzie również we wtorek. W drugiej części nocy z poniedziałku na wtorek śnieg padał będzie również w Polsce północnej.

Temperatura w nocy w Polsce

Noc z poniedziałku na wtorek nie będzie mroźna w Polsce. Większe spadki temperatury tylko wysoko w górach. Tam mróz sięgał będzie nawet -6 stopni. Ujemne temperatury również w Polsce południowej i południowo wschodniej. Tutaj jednak będzie zaledwie -2 stopnie. W pozostałych regionach kraju słupki rtęci w nocy wskazywać będą w okolicach zera.

Wiatr w nocy

We wstępie wpisu wspominałem, że cała sytuacja pogodowa w Polsce wschodniej związana jest z przejściem głębokiego niżu blisko wschodnich granic Polski. Po południowo-zachodniej stronie niżu występował będzie zwiększony gradient baryczny. W związku z tym we wschodniej Polsce w nocy nasili się wiatr. Lokalnie przy samej wschodniej granicy kraju wiatr wiać może w nocy z siłą nawet 70 km/h. W połączeniu z intensywnymi opadami śniegu występowały będą zawieje i zamiecie śnieżne.