Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Silna śnieżyca. Fatalne warunki na drogach. Atak zimy na wschodzie

Śnieżyca w Polsce Wschodniej

Zgodnie z prognozami w Polsce Wschodniej występują obecnie bardzo silne opady śniegu. Śnieg pada zaledwie od kilku godzin, a w wielu miejscach pokrywa śnieżna wzrosła o 5-6 centymetrów. Przypomnijmy, że ostatnie dni to odwilż i śniegu na południowym wschodzie nie było już wcale. Intensywnie padający śnieg doprowadził do bardzo złych warunków na drogach Podkarpacia i Lubelszczyzny. Samochody stoją nie mogąc podjeżdżać pod wzniesienia.

Przegląd kamer GDDKIA (źródło tutaj) zacznijmy od Podkarpacia. Bardzo złe warunki panują na drogach krajowych. Poniżej jedna z dróg w okolicach Rzeszowa. Na jezdni zalega śnieg i błoto pośniegowe. Śnieg wciąż sypie bardzo intensywnie.

Śnieżyca w Rzeszowie

Poniżej obraz z kamery drogowej w okolicach Jasła. Tutaj również na drodze zalega mnóstwo śniegu i błota pośniegowego. Padający intensywnie śnieg jest mokry, oblepia drzewa, latarnie, czy znaki drogowe.

intensywne opady sniegu

Bardzo złe warunki drogowe panują obecnie na pograniczu Podkarpacia i Lubelszczyzny. Tutaj śnieg pada bardzo intensywnie. Drogi są po prostu zasypane białym puchem. Kierowcy w lubelskim zmagają się z bardzo trudnymi warunkami drogowymi. Dochodzą do nas informacje, że w regionie wiele dróg jest obecnie zablokowanych. Wszystko przez ciężarówki, które nie mogą wjechać na śliskie, zaśnieżone wzniesienia.

Silna śnieżyca w lubelskim

O bardzo złych warunkach na drogach Lubelszczyzny informuje również portal lublin112.pl.

Silna śnieżyca potrwa do wtorkowego poranka

W kolejnych godzinach śnieżyca obejmie również pozostałe regiony Polski Wschodniej. Śnieg intensywnie sypał będzie również na Podlasiu i na wschodzie Mazowsza.

śnieżyca poniedziałek wiecżór

Na powyższej mapie widać prognozę opadów śniegu dla wschodniej Polski na poniedziałkowy wieczór. Widać, że najbardziej intensywne opady śniegu trwać będą na Podlasiu i Mazowszu. Śnieg wciąż padał będzie jednak na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Tutaj nadal panować będą bardzo trudne warunki na drogach. Aktualne położenia strefy opadów śledzić można pod tym linkiem.