PILNE: Beata Szydło na miejscu tragedii pod Lublinem. Burza przyniosła tornado, zniszczonych zostało ponad 100 budynków (zdjęcia, wideo)

Dzisiaj warunki w troposferze sprzyjają tworzeniu się silnych burz nad Polską. W tym także superkomórkowych, jedna z chmur burzowych zawierających mezocyklon przyniosła tornado w okolicach Lublina. Największe szkody są w gminie Wojciechów, na miejscu jest już wicepremier Beata Szydło, jedzie też premier Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj przez miejscowość Stasin, Ignaców i Cyganówka przeszła trąba powietrzna. W usuwaniu skutków tornada bierze udział 25 zastępów zarówno PSP jak i OSP.

Lokalne media informują, że od kilku godzin na miejscu tragedii jest wojewoda Przemysław Czarnek, przybyła też wicepremier Beata Szydło i wicemarszałek sejmu RP Beata Mazurek.

Zniszczeniu uległy 42 gospodarstwa, natomiast 120 budynków jest uszkodzonych. Niestety jedna osoba odniosła obrażenia, poszkodowanym jest 71-letni mężczyzna, na którego spadł fragment dachu.

Nowe zgłoszenia cały czas napływają i jest to wstępny bilans tornada, które przeszło w rejonie Lublina.

W siedzibie OSP Stasin utworzony został sztab kryzysowy, którego zadaniem ma być koordynowanie działań. Priorytetem ratowników jest zabezpieczenie wszystkich uszkodzonych dachów aby ewentualne opady deszczu nie wyrządziły kolejnych szkód- informuje lublin112.pl

Samo tornado uwieczniła nasza Czytelniczka Sylwia Trzcińska z bloku przy ulicy Jantarowej w Lublinie o godzinie 11:14.

Więcej o dzisiejszym załamaniu pogody przeczytacie poniżej.

Artykuł ze zdjęciami i wideo na lublin112.pl

(fot. ilustracyjne z miejsca zdarzenia lublin112.pl)