25 lutego 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Będzie aż 13°C w Polsce, potem ochłodzenie bez siarczystego mrozu

Zgodnie z prognozami na przełomie 2 i 3 dekady stycznia do Polski nadeszła odwilż. Średnia dobowa temperatura powietrza na zachodzie za ostatnią dobę była dodatnia. Ciepły okres synoptyczny potrwa prawie do końca tygodnia. Potem czeka nas ochłodzenie, okresami opady zimowe, jak i też ujemne temperatury, lecz bez wieszczonych przez wiele portali siarczystych mrozów. Temperatura ujemna będzie przeważnie nocami.

Pogoda. Odwilż objęła praktycznie cały kraj

W drugiej części dnia we wtorek mróz poza obszarami górskimi utrzymuje się tylko na Suwalszczyźnie oraz na Podlasiu i Mazurach. W Słubicach termometry pokazały 9.4°C. Bardzo ciepło również na Pomorzu Zachodnim od 4°C do 7°C. Wysokie wartości na wysokości klatki meteorologicznej zanotowano też w Wielkopolsce, jak i też w woj. dolnośląskim od 6°C do 7°C.

Pogoda. Najdłużej wysokie temperatury utrzymają się na zachodzie Polski

We środę na obszarze całej Polski temperatura powinna być dodatnia. Nawet na polskim biegunie zimna wzrośnie do wartości dodatnich. Utrzyma się jednak wyraźny podział na chłodniejszy wschód i cieplejszy zachód kraju.

We czwartek na zachodzie Polski, a zwłaszcza na Ziemi Lubuskiej i na Pomorzu Zachodnim temperatura wzrośnie do 10°C. Dalej utrzyma się wyraźny podział w pogodzie na cieplejszy zachód i chłodniejszy wschód.

W piątek na zachodzie i południowym-zachodzie termometry pokażą nawet 11°C – 13°C.

W sobotę ciepłe powietrze ograniczy się tylko do wschodnich i częściowo centralnych dzielnic naszego kraju. Nad pozostały obszar Polski napłynie chłodniejsza masa powietrza, pojawi się też więcej opadów atmosferycznych. Termometry w centrum i na wschodzie mogą pokazać nawet 8°C – 11°C.

Pogoda. Szansa na wyraźne ochłodzenie w całym kraju pod koniec tygodnia

Prawdopodobnie wyraźne ochłodzenie nadejdzie pod koniec tygodnia, bądź na początku przyszłego. Temperatura oscylować ma w ciągu dnia w okolicach zera, bądź lekko powyżej. Nocami w całym kraju spodziewamy się ujemnych temperatur. Nie będą to jednak siarczyste mrozy. Zdarzyć mogą się też opady zimowe związane z przechodzeniem frontów atmosferycznych.

Orientacyjna prognoza temperatury powietrza na początku przyszłego tygodnia dla Polski.

Aktualna temperatura w Polsce

Położenie opadów i chmur