14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Do kiedy mróz w Polsce? Wiemy kiedy koniec mrozów i odwilż

Do kiedy mróz w Polsce

Zima w Polsce rozgościła się w najlepsze. W większości regionów kraju leży śnieg. Do tego w Polsce panują bardzo niskie temperatury. Mróz jest siarczysty na wschodzie i w centrum kraju, gdzie słupki rtęci wskazują nawet poniżej -25 stopni nocami. Wiemy, jak długo mróz potrwa jeszcze w Polsce. Sprawdźmy to

Silny mróz w Polsce w połowie stycznia

Weekend upłynął pod znakiem siarczystych mrozów w Polsce. Najchłodniej było w Polsce północno wschodniej, wschodniej i częściowo centralnej. Mróz nocami sięgał -27 stopni w nocy z soboty na niedzielę o czym pisaliśmy w tym wpisie.

Noc z niedzieli na poniedziałek była równie zimna, gdyż lokalnie temperatury spadły poniżej -25 stopni. Bardzo duży mróz panował również podczas dzisiejszego dnia. W wielu miejscach wschodniej we wschodniej części kraju mróz sięgał nawet -15 stopni.

Nadciąga ocieplenie. Kiedy mróz ustąpi?

Już dzisiejsza doba przyniesie zmiany w pogodzie o czym dokładnie pisaliśmy w porannej prognozie pogody dla Polski. Z zachodu do kraju dziś po południu wkroczył front okluzji ciepłej, przynosząc opady, ale i ocieplenie. Już dziś wieczorem na krańcach Polski zachodniej mróz odpuści i lokalnie na termometrach pojawią się dodatnie temperatury powietrza.

Ocieplenie, mróz na wschodzie

Mróz nadal panował będzie we wschodniej części Polski. W centrum w nocy w okolicach -12, na wschodzie kolejna noc, gdy temperatura spadać może do -20 stopni Celsjusza. To jednak ostatnia noc w styczniu z tak silnym mrozem.

Już we wtorek wraz z przemieszczaniem się przez kraju frontu atmosferycznego z zachodu na wschód napływać zaczną cieplejsze masy powietrza pochodzenia morskiego. Lodowate powietrze arktyczne wypychane będzie na wschód Polski. Już we wtorek dodatnie temperatury pojawią się w całej zachodniej części kraju.

Odwilż w Polsce od wtorku

Noc z wtorku na środę z ujemną temperaturą już tylko w Polsce wschodniej.

Silna odwilż nadejdzie w środę

Bardzo ciepło zrobi się w Polsce w środę 20 stycznia. Na południowym zachodzie kraju temperatura wzrośnie do nawet 6-7 stopni powyżej zera. Lokalnie może być jeszcze cieplej.

Odwilż w środę

Mróz już wyłącznie na krańcach północno wschodnich i to tylko do godzin popołudniowych. W środę po południu w całej Polsce temperatura dodatnia. Ocieplenie potrwać ma do końca tygodnia. Śnieg na zachodzie i północy Polski najprawdopodobniej zniknie. Jest szansa, że pokrywa śnieżna na wschodzie kraju utrzyma się do przyszłego tygodnia kiedy to zrobi się ponownie chłodniej.

Przypominamy, że aktualną temperaturę w Polsce sprawdzić można, wchodząc na tą stronę.