Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 2 lutego 2021. Kolejne opady śniegu. Od południa wkroczy ocieplenie

Pogoda na wtorek 2 lutego 2021


Polska dostała się dziś pod wpływ frontu okluzji. Skutkowało to będzie wędrówką strefy opadów śniegu nad krajem. W drugiej części dnia z kierunków południowych napływać zacznie ciepłe powietrze przynosząc odwilż w kraju.

Front okluzji. Opady śniegu na północy Polski

Już od godzin nocnych na północnym zachodzie kraju przemieszcza się strefa opadów śniegu. Związane z frontem okluzji opady lokalnie są całkiem intensywne. Przy ujemnych temperaturach powietrza warstwa śniegu w pasie Polski północnej może zwiększyć się o kolejne 2-3 centymetry.

Opady śniegu na północy Polski

Około południa strefa opadów śniegu znajdzie się na wysokości Trójmiasta. Śnieg padać może w pasie od Helu, przez Gdański Toruń. Niewykluczone, że słabe opady śniegu pojawią się również w Polsce centralnej, na przykład w Łodzi. Z każdą kolejną godziną opady śniegu przesuwały będą się na wschód jednocześnie tracąc na swej intensywności. W godzinach wieczornych do Polski zachodniej i południowo zachodniej dotrą kolejne opady. Tym razem będzie to już sam deszcz. Uwaga, lokalnie po południu i wieczorem na zachodzie Polski może to być deszcz marznący.

Nadciąga odwilż do Polski. Już dziś dodatnie temperatury na południu

Jeszcze w godzinach porannych mróz na południu kraju będzie siarczysty. W Małopolsce słupki rtęci pokazują przed wschodem słońca nawet -11 stopni Celsjusza. Do kraju napływać zacznie cieplejsze powietrze z południowego zachodu. W związku z tym z każdą godziną w kraju robiło będzie się cieplej.

Temperatura w Polsce. Wtorek 2 lutego 2021

Już w południe kraj podzielony zostanie na dwie części jeśli chodzi o masy powietrza. Na południu zalegać już będą ciepłe masy z południa. Północ kraju wciąż pozostanie pod wpływem chłodniejszych mas powietrza z północy. Skutkowało będzie to oczywiście dość dużą różnicą w wartości temperatury. Na północy kraju przez cały wtorek panował będzie nadal mróz. Na krańcach północnych w najcieplejszym momencie dnia do -2 stopni. W centrum i na wschodzie kraju w okolicach zera. Najcieplej w dniu dzisiejszym na południowym zachodzie, gdzie termometry wskazać mogą nawet 4 stopnie powyżej zera.

Wiatr w Polsce

Wiatr we wtorek pojawi się w północnej części kraju oraz w górach. Najmocniejsze porywy wiatru na nizinach wystąpią przed frontem atmosferycznym, czyli w pasie od Pomorza po Podlasie. Na Warmii i Mazurach wiatr może w porywach wiać z prędkością do 80 km/h.

Aktualny wiatr i opady w Polsce

Aktualna temperatura

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk