14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 5 dni. Będzie dwucyfrowy mróz i opady śniegu, możliwe burze śnieżne w Polsce

Pod koniec stycznia zima będzie umacniać się na nizinach w Polsce. Najwięcej śniegu zalegać będzie na Podlasiu oraz w Sudetach. W ostatnich dniach miesiąca całodobowa, ujemna temperatura może zapanować w całym kraju. Nie grozi nam jednak wieszczona przez niektóre portale “bestia ze wschodu”.

Pogoda. Przelotne opady śniegu w środę na obszarze Polski

W środę zachmurzenie będzie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami, a nawet rozpogodzeniami. Chwile ze słońcem są najbardziej prawdopodobne na zachodzie i północy kraju. Największe opady śniegu wystąpią na południu, centrum i wschodzie. Nie powinno padać jedynie na krańcach północno-zachodnich. Opady nie będą tak intensywne jak w poniedziałek. Termometry pokażą od -2°C na obszarze woj. lubelskiego, nieco cieplej w centrum około 0°C, a najcieplej na zachodzie i nad samym morzem do 3°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i zachodu.

Prognozowana temperatura powietrza we środę na obszarze Polski według modelu ICON.

Będzie dwucyfrowy mróz

Pogoda. Czwartek z dużą dynamiką w pogodzie

W czwartek pogodnie początkowo w centrum, południu i wschodzie. Jednak z zachodu na wschód przemieszczać ma się front okluzji z opadami atmosferycznymi. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 1-5 cm w wielu miejscach. Strefa frontowa przyniesie największe opady śniegu na zachodzie i w centrum. Najpóźniej dotrze na wschód kraju. W przedniej części frontu ma być to śnieg, a w tylnej wraz z napływem nieco cieplejszego powietrza przejściowo marznący deszcz, a następnie deszcz. Termometry pokażą od -2°C na wschodzie do 2°C w centrum i zachodzie w drugiej części dnia. Wiatr ma być umiarkowany, okresowo silny z sektora zachodniego i południowo-zachodniego do 50-65 km/h, potęgując odczucie chłodu, a miejscami, powodując zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognozowana temperatura powietrza w drugiej części czwartkowego dnia.

opady śniegu w Polsce

Pogoda. Piątek z mniejszą dynamiką w pogodzie

Zachmurzenie będzie przeważnie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie, centrum i północy prognozowane są rozpogodzenia. Prognozowane są przelotne opady śniegu. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 1-2 cm, więcej śniegu na południu do 5-8 cm, a najwięcej w Sudetach do 10-15 cm. Najniższe wartości na termometrach są prognozowane na Suwalszczyźnie, Podlasiu i Lubelszczyźnie. Przeważnie -3°C/-2°C. Nieco cieplej w centrum -2°C/-1°C. Najwyższe wartości odnotowane zostaną na Ziemi Lubuskiej około 0°C/1°C. Wiatr ma być słaby i umiarkowany. Zmieniać ma się kierunek z zachodniego na południowy, południowo-wschodni.

Prognozowana temperatura powietrza w piątek na obszarze Polski.

Będzie dwucyfrowy mróz

Pogoda. W weekend mróz będzie się umacniać, możliwe burze śnieżne

W sobotę zachmurzenie będzie przeważnie duże i całkowite z większymi przejaśnieniami. Rozpogodzenia najbardziej prawdopodobne są na północy i częściowo zachodzie. Wystąpią umiarkowane, okresowo intensywne opady śniegu. Zwłaszcza na południu, miejscami w centrum oraz wschodzie i północy. Na Wybrzeżu niewykluczone burze śnieżne. Termometry pokażą od -8°C na Podlasiu i w woj. lubelskim, nieco cieplej w centrum przeważnie do -3°C. Na zachodzie od -2°C do 0°C. Cieplej na Dolnym Śląsku od 1°C do 2°C. Wiatr będzie wiał z północy i północnego-zachodu o niewielkiej i umiarkowanej sile, potęgując odczucie chłodu.

Prognozowana temperatura powietrza w sobotę na obszarze Polski.

Będzie dwucyfrowy mróz

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże i całkowite. Rozpogodzenia najbardziej prawdopodobne są na krańcach północno-wschodnich i południu. Prognozowane są w wielu miejscach opady śniegu. W centrum oraz na północy i północnym-zachodzie możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 1-3 cm. Śnieg popada też przelotnie na wschodzie i zachodzie. Termometry pokażą od -6°C na wschodzie do -2°C na zachodzie. Cieplej jedynie na Nizinie Szczecińskiej około 0°C. Warto dodać, że większy mróz panować będzie w Karpatach poniżej -12°C w ciągu dnia. Wiatr na ogół zachodni, południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

Prognozowana temperatura powietrza w niedzielę na obszarze Polski.

Będzie dwucyfrowy mróz

W najbliższych 5 dniach termometry pokażą maksymalnie 0°C na wschodzie do 3°C na zachodzie Polski. We wschodniej połowie kraju może utrzymać się przez wiele dni całodobowy mróz, a w weekend objąć może on niemal całą Polskę.

Będzie dwucyfrowy mróz

Średnia dobowa temperatura powietrza ma być ujemna, co wskazuje, że utrzymają się warunki typowe dla termicznej zimy. Nocami największych spadków temperatury spodziewamy się na północnym-wschodzie oraz w górach. Miejscami poniżej -10°C, ale prognozy te ze względu na dynamiczną sytuacje synoptyczną zweryfikujemy w kolejnych dniach.

Będzie dwucyfrowy mróz

Pozostaniemy w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia, dlatego na stabilne warunki pogodowe nie mamy co liczyć. Nie zabraknie opadów atmosferycznych. W chłodniejszych masach powietrza przeważnie śniegu, w cieplejszych deszczu. Głównie na zachodzie Polski.

Będzie dwucyfrowy mróz

Aktualna temperatura w Polsce

Położenie opadów i burz