Pogoda na dziś, 15 sierpnia 2020. Upał w Polsce, burze na południu kraju

Dziś przeważający obszar naszego kraju znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Jedynie południowa część Polski jest w zasięgu płytkiej zatoki niżowej. Skutkowało to będzie pogodą bardzo podobną jak ta z ostatnich dni. W większości regionów kraju czeka nas gorący, pogodny dzień. Na południu Polski pojawią się burze.

Prognoza burz na sobotę (IMGW-PIB)

Potwierdzają to ostrzeżenia meteorologiczne wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Powyżej zamieszczamy mapkę z ostrzeżeniami burzowymi wydanymi przez IMGW. W dniu dzisiejszym największe ryzyko przejścia burz dotyczy krańców południowych Polski. Największe prawdopodobieństwo wyładowań atmosferycznych pojawi się dziś na terenach podgórskich i w górach. Bardzo wysokie ryzyko wystąpienia burz wystąpi dziś w Tatrach. Apelujemy do turystów wybierających się w góry, by przed wyprawą zweryfikowali pogodę, a w okolicach godzin południowych odpuścili już wycieczki w góry.

upał w polsce

Prócz burz na południu kraju czeka nas dziś piękny, słoneczny i gorący dzień. Lokalnie, na zachodzie kraju nie wykluczamy pojawienie się upału. Jednak w większości regionów Polski zachodniej słupki rtęci powędrują do 27-31stopni powyżej zera. Centrum Polski to 26-27 stopni. Tradycyjnie, najchłodniej na wschodzie kraju, gdzie termometry wskażą ledwie 22-24 stopni. W sobotę czeka nas zatem idealne pogoda do aktywnego spędzania wolnego czasu.